РАДОВАНОВИЋ ОПЕТ РЕАГОВАО: Управе за спречавање прања спроводи редовне активности у оквиру својих надлежности

Андријана Нешић

30. 07. 2020. у 17:14

В.д директора Управе за спречавање прања новца Жељко Радовановић рекао је данас да је због писања бројних медија приморан да још једном реагује и да обавести јавност да ова управа спроводи редовне активности у оквиру својих надлежности и да се то ради на исти начин као што је то био случај 2018. или 2019. године.

РАДОВАНОВИЋ ОПЕТ РЕАГОВАО: Управе за спречавање прања спроводи редовне активности у оквиру својих надлежности

Фото:

Он је демантовао да се та управа бавила поједницима, него искључиво организацијама из непрофитног сектора.

- Нема никаквих истрага, нити је посао Управе за спречавање прање новца да спроводи истраге, већ је реч о анализи и процени ризика на основу које се даље процењује да ли има основа за контролу. Не могу јавно да износим податке јер се ради о поверљивом процесу, али могу да кажем да нису сви који су спомињани у медијима предмет ове анализе, а још мање да је то комплетан списак свих оних који су предмет нашег рада. Цео процес спроводи се уз стриктно поштовање закона и међународних прописа, што смо као држава обавезни да поштујемо. Институције раде свој посао и поновићу да су четири министра из Владе Србије били предмет нашег рада, што јасно показује да у Србији нема заштићених – рекао је Радовановић.

Он је поновио и да списак који се појавио у медијима није комплетан и да у Србији нема повлашћених и застићених када је реч о поштовању закона.

- Као што сам већ рекао, ми смо испитивали и имовину и рачуне четири актуелна министра. Треба нагласити и да то што су организације предмет анализе не значи да се оне сумњиче и да се доводе у везу са финансирањем тероризма и прањем новца – рекао је в.д директора Управе за спречавање прања новца.

Он је поновио да Управа обавља своје редовне активности.

- Овај исти посао смо радили и прошле године, као и 2018. године, и тада нико о томе није писао, дакле то је наш редован посао. Он је посебно важан када се узме у обзир да непрофитан сектор треба да буде наш партнер у активностима које се тичу спречавања финансирања тероризма. Наиме, у плану је израда најважнијег стратешког документа у овој области, на коме управо треба да радимо заједно са непрофитним сектором – истакао је Радовановић.

Он је рекао и да је поносан што је Србија међу четири повлашћене земље, од њих 31 које су чланице Манивала, у погледу извештавања тог тела о прању новца и финансирању тероризма.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (1)

МОЖЕ ДА БУДЕ У ПРВИХ 10 НА СВЕТУ“: Велике речи славне тенисерке о Српкињи