АМЕРИЧКИ ЛИСТ ОБЈАВИО ОШТАР ЧЛАНАК ПРОТИВ КУРТИЈА: Тензије на северу довеле до застрашујућег гушења слободе изражавања
ЧУВЕНИ амерички лист The Brunswick News објавио је чланак о недавним дешавањима на тзв. Косову и о томе како је то довело до „застрашујућег гушења“ слободе изражавања.

Фото: Профимедиа
Вређање новинара на тзв. Косову је већ постала нова нормалност. То је тек прошле недеље подстицао чак и министар унутрашњих послова г. Џељај Свечља, који је означио двојицу косовских новинара док је говорио о „српском хибридном рату“.
Даган Фланакин је такође писао о гушењу слободе изражавања на тзв. Косову за овај амерички лист.
Његов чланак је насловљен: „Коментар: Тензије на (тзв.) Косову између Албанаца и Срба довеле су до застрашујућег гушења слободе говора“ .
У њему се помиње како су акције премијера Аљбина Куртија осудили амерички државни секретар Антони Блинкен и француски председник Емануел Макрон. Фланакин чак пише о доласку америчког председника Била Клинтона у нади да ће утицати на смиривање ситуације.
- Њихове заједничке бриге и отпор етничких Срба до сада нису променили мишљење премијера. Напротив, Курти је користио државне агенције да покуша да нападне медије који су извештавали о кризи - наводи се у чланку између редова.
У чланку се такође помиње суспензија пословног сертификата за Клан Косова. Помиње се како компанија која је власник ове телевизије има сарадњу са великим компанијама као што су Сони, Парамоунт и НБЦ Универсал.
- Акција ове владе је мрља на тврдњи (тзв.) Косова да је демократска држава – наставља овај чланак који је припремио Даган Фланакин.
- Лако је Албанцима, који су сада у већини (на КиМ), да покушају да искористе тренутак да изнесу своју тачку. Али права ствар која треба да се уради јесте да се заустави ова глупост - додао је Бил Клинтон.
- Та „глупост“ свакако укључује и непријатељске акције предузете против најпопуларније кабловске мреже у држави – пише даље.
Подсећамо да су поступци Владе према Клану Косова наишли на критике међународних удружења за заштиту новинара и слободних медија.
Препоручујемо

БИСЉИМИ ИНИЦИЈАТОР ХАОСА: Познато како је дошло до туче у скупштини лажне државе
13. 07. 2023. у 12:15

ТЕРЗИЋ: Понош је потрчко страних амбасада када год треба да се окриви Србија
03. 07. 2023. у 15:19

ТРАМП СПУСТИО ЦАРИНЕ И СРБИЈИ: Ево колико сада износе и када одлука ступа на снагу
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп изјавио је данас да ће свим земљама, укључујући и Србију, уведене царине бити суспендоване, осим за Кину, којој је тарифе увећао на 125 одсто.
09. 04. 2025. у 20:44

ДРАМА НА ГРАДИЛИШТУ! ЈЕДНА ОСОБА ЗАРОБЉЕНА, ТРОЈЕ ПРЕЖИВЕЛО: Грађани позвани да се евакуишу због додатног урушњавања (ФОТО/ВИДЕО)
КАКО преносе локални медији, претпоставља се да су две особе заробљене након што се срушило градилиште Шин Ансан, у Иљик-донгу, Гванмјон-си, близу јужнокорејске престонице.
11. 04. 2025. у 10:00 >> 10:12

ПРАВАЦ БЕОГРАД: Хрватски певач после хапшења стигао у Србију - Миле Кекин дошао дан после скандала
МИЛЕ Кекин је ухапшен у петак ујутру, а после испитивања у УСКОК-у пуштен је на слободу, након што је изнео своју одбрану.
12. 04. 2025. у 20:23
Коментари (1)