ГРАЂАНИ ће се 16. јануара на референдуму изјашњавати о промени Устава, а у јавности има доста недоумица о томе шта се мења и зашто. Најпре, поставља се питање да ли би грађани, евентуалним позитивним одговором на референдумско питање, дали "бланко овлашћење" властима за промену читавог Устава, па и дела који се тиче државне територије и њене целовитости (конкретно одредбе о КиМ). Одговор је јасан и кратак - никако.

DžoniSvetac

04.01.2022. 10:48

Poslanike biramo na 4 godine , predsednika na 5 godina , a sudijama dati neograničena prava i doživotni mandat !!! Ko je ovde lud , da ne pominjem što sudije ni sada nikome za ništa ne odgovaraju , a presuđuju prema slobodnoj sudijskoj proceni , kakvi zakoni kakvi bakrači , ono što treba menjati ,jeste njihova krivična i materijalna odgovornost , a ne da njihove greške plaćaju poreski obaveznici ,a njih unapređuju i dižu im plate !!!!

Mile

04.01.2022. 12:30

Po novom bi trebalo izabrane sudije da ostanu sudije do penzije. Niko da ih ne menja. U manjim sredinama sudije se druze i udruzuju a ponekad i u dogovoru sa advokatima presudjuju kako im odgovara. Daju predloge strankama o poravnanju i plase pravno unapred sta ce biti ishod tako da zbunjuju stranke. Ako ce ovo da se resi ja sam za promene ali ovi su age u malim sredinama i ako ostane da ih niko nemoze promeniti bice katastrofa. Ako nisi u dobrim odnosima sa sudijama nemoj ni da pokusavas da trazis pravdu. Tu bude veliki pritisak na sud i presuda je onakva kakvu oni zele. Ovo je iz licnog iskustva. Pogledajte manja mesta: Brus, Blace, Raska, Aleksandrovac itd.