ИНТЕР (НЕ)ЗНА СА НОВАЈЛИЈАМА: Монца се извукла на православни Божић, може ли и на Велику суботу?

О. М.

15. 04. 2023. у 10:30 >> 09:32

ИНТЕР дочекује Монцу у утакмици 30. кола италијанске серије А.

"Неразури" су у серији од четири утакмице без победе у италијанском шампионату па су од најближег пратиоца неприкосновеног лидера Наполија пали на пету позицију и "виси" им пласман у Лигу шампиона наредне сезоне.

А низ од шест утакмица без победе у свим такмичењима прекинули су средимом недеље тријумфом над Бенфиком у првом сусрету четвртфиналног двобоја овосезонског издања елитног клупског такмичења Европе. Голове у Лисабону постигли су Николо Барела у 51 и резервиста Ромелу Лукаку са беле тачке у 82. минуту утакмице на ''Лузу''. Претходно је Интер у Серији А одиграо мршавих 1:1 на гостовању Салернитани, а последњу победу у шампионату остварио је пре више од месец дана против Лећеа.

Због тога је чета Симонеа Инзагија пала на пето место у лиги са бодом мање од градског ривала Милана и само три више од шестопласиране Аталанте која је за викенд пропустила прилику да се победом над Болоњом бодовно поравна са "неразурима" на 51.

Интер је сада већ скупио десет пораза у Лиги, што му се у овој фази такмичења није десило од сезоне 2011/12 коју је на крају завршио на шестом месту.

Монца долази у комшилук после два узастопна ремија на гостовањима (Удинезе 2:2, Верона 1:1), као тринаестопласирана екипа Серије А (35 бодова), која чини се не може "ни горе ни доле". Заостатак за шестопласираном Аталантом, однос местом које води у Лигу конференција је 13 бодова, а иста толика предност је над Вероном која је прва испод линије опстанка на 18. месту

Монца је новајлија у Серији А па навијаче овог клуба сигурно неће обрадовати статистички податак да је Интер у последњих 28 сусрета са таквим екипама победио чак 24 пута. Ипак, један од четири пута кад му то није успело био је баш против Монце у првом делу сезоне када је меч на стадиону ''Бриантео'' завршен без победника, 2:2. Интер је два пута просипао вођство у утакмици одиграној на православни Божић ове године. Дармијан је довео "неразуре" у предност у десетом минуту, а изједначио је само минут касније Патрик Ћурија. Нову предност Интеру донео је у 22. минуту Лаутаро Мартинез, а бод Монци поклонио је Дензел Думфриз ауто-голом у трећем минуту зауставног времена утакмице.

Претходних седам сусрета клубова из Ломбардије десило се у оквиру Купа Италије, а последњи пут на ''Сан Сиру'' састали су се у септембру 1990. када је Интер победио са 2:1.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој