ЕПИДЕМИЈА У РУДНИЧКО - ТАКОВСКОМ КРАЈУ: Преминула једна особа, на болничком лечењу 42 особе
ОД последица ковида-19 преминуо је, нажалост, још један пацијент стар 93 године, у „црвеној“ зони Опште болнице у Горњем Милановцу, током минула 24 сата.

Фото: М. Б.
У тој зони, у три ковид одељења, тренутно су хоспитализована 42 пацијента.
- Према пресеку од јутрос у осам сати, на Грудном одељењу смештено је 17 пацијената, 14 на Интерном и 11 на Неурологији. Позитиван тест на ковид-19 има их 38, негативан четворо. У протекла 24 сата, примили смо на лечење шест пацијената, са симптомима који указују на могућу инфекцију корона вирусом. Из ковид одељења Неурологије, једног пацијента превезли смо на лечење у ковид болницу у Крушевцу – изјавио је данас др Предраг Шутић, в.д. директора милановачке болнице.
По подацима Дома здравља, регистрована је укупно 31 особа, новоинфицирана корона вирусом – 17 према данашњем, 14 према извештају од јуче, 10. априла. У актуелном „пику“ епидемије, укупно је заражено 2.897 особа, од којих је 1.267 излечено.
- У ковид амбулантама Дома, јуче су прегледане 172 особе, урађено је 45 антигенских тестова, пет особа је упућена на хоспитализацију – изјавио је данас др Александар Чивовић, в.д. директора овог Дома.
Епидемију ковид-19 у Рудничко-таковском крају, извештајно пратимо у две етапе. У првој, од њеног почетка у марту прошле године до смиривања у мају, укупно је оболело 60 лица, од којих су петоро преминули, сви остали су излечени. У другој, од половине јуна надаље и у актуелном „пику“, према званичним подацима, заражено је укупно 2.897 лица, уз нажалост 102 смртне жртве.
Од почетка имунизације у овом крају, до данас у подне, против ковида-19 вакцинисана су укупно 9.102 заинтересована лица: 6.291 Синофармом, 1.104 Спутњиком V, 1.067 Фајзером и 640 Астра Зенеком. Ревакцинисано их је 5.655.
Препоручујемо

ЕПИДЕМИЈА У РУДНИЧКО - ТАКОВСКОМ КРАЈУ: У ковид одељењима 28 људи, већи број пријема
19. 03. 2021. у 11:42

МОНСТРУОЗНО! Овај хоће да влада Србијом! Жене му криве кад их неко силује или пребије!
ВУК Нектаријевић, студент блокадер са Машинског факултета у Београду, који је тобож бициклом ишао у Стразбур, има у најмању руку проблематичне ставове.
20. 04. 2025. у 14:35

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ОТВОРЕН ХРИСТОВ ГРОБ Ево шта су нашли: "Колена су ми клецала, нисам то очекивао - вековима је био затворен" (ВИДЕО)
"АПСОЛУТНО сам задивљен. "
19. 04. 2025. у 08:39
Коментари (0)