СВИ ЖЕЛЕ У ЋУПРИЈУ: Велико интересовање за смештај у дому ученика средњих школа "Срећно"

З. ГЛИГОРИЈЕВИЋ

16. 07. 2020. у 08:33

НАСТАВЉЕН је тренд из претходних година, па је и за школску 2020/21. међу свршеним основцима владало велико интересовање за смештај у ћупријском Дому ученика средњих школа "Срећно".

СВИ ЖЕЛЕ У ЋУПРИЈУ: Велико интересовање за смештај у дому ученика средњих школа Срећно

Фото Дом ученика


За само шест дана, на конкурс који је отворен до 20. јула се пријавило више од стотину кандидата, а број оних који ће добити место је незнатно смањен у односу на лане - да би се обезбедили адекватни услови за боравак уз поштовање свих мера превенције и заштите од актуелне епидемије.


Традиционално, највише пријављених је из општина Деспотовац, Ражањ, Параћин, Алексинац, Велика Плана, Жагубица... а, с обзиром на то да Дом води рачуна и о ђацима из такозваних осетљивих друштвених група, за њих је унапред опредељено десет одсто укупног капацитета.


Ђаци који испуњавају услове, а не буду примљени у првој расподели, моћи ће да конкуришу и у периоду од 24. до 27. августа.

Фото Татјана Милојевић

 


- Досад су се за смештај пријавили ученици из 25 општина са територије Републике Србије. Одличан школски успех, бројне и садржајне слободне активности, висок ниво квалитета смештаја, те квалитетна исхрана и безбедност ученика опредељују родитеље да своју децу повере баш нашој установи. Зато што је један од критеријума за вредновање остварених резултата у некој школској години, између осталог, и разлика између донетог и оствареног успеха, поносни смо на чињеницу да је просечна оцена на крају минуле школске године била истоветна оној која је фигурирала при упису, а то је 4,43 - каже директорка Дома ученика средњих школа "Срећно" у Ћуприји Татјана Милојевић.


За похвалу је и то што је 42 одсто ђака остварило бољи успех од оног с којим су дошли у Дом, што указује на одличне услове за рад, атмосферу која мотивише и стручан рад васпитне службе.


- Током ванредног стања смо се успешно прилагодили раду на даљину, васпитачи су успоставили контакте са ученицима, формирали заједничке групе на друштвеним мрежама, те тако пратили и здравствено стање наше деце, пружајући им свакодневну подршку и помоћ. Ученици су се редовно одазивали и реализовано је чак 90 одсто од свега што смо планирали - закључује Татјана Милојевић.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (0)

АЛКАРАЗ ПОСЛАО МОЋНУ ПОРУКУ СИНЕРУ: Ево шта је шпански тенисер рекао после Јаникове одбране титуле у Мелбурну