ИЗЛАЗНОСТ МАЊА ЗА ЈЕДАН ДО ДВА ОДСТО: Информације из ГИК у Јагодини
ИЗЛАЗНОСТ до 12 сати мања је за један до два одсто у односу на претходне локалне изборе у граду Јагодини, а до 10 часова на биралишта је изашао готово идентичан број гласача као пре четири године, каже за „Новости“ Зорица Радивојша, председница Градске изборне комисије.
Фото:З.Глигоријевић
До 12 часова у Доњем Рачнику право гласа искористио је 21,8 одсто гласача, у Бунару 19,03, а у јагодинском Факултету педагошких наука гласало је 15,16 одсто бирача. За сада нема неправилности, нити инцидената на бирачким местима.
У граду Јагодини, подстимо, право гласања на локалним изборима има 63.654 гласача. У трци за 21 одборничко место је шест листи.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТАМО ПОЛИЦИЈА НЕ СМЕ ДА ДОЂЕ" Милан Кнежевић открио где се крије Радоје Звицер
ПОТРАГА за Радојем Звицером, вођом кавачког клана, и даље безуспешно траје, а готово је јавна тајна да се он крије у Црној Гори.
09. 06. 2026. у 11:01
ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице
ХРВАТСКА ће, осим набавке 18 нових самоходних хаубица "цезар" од Француске, модернизовати и 14 постојећих немачких "панцир" хаубица које је купила 2014. године, произлази из заједничке изјаве о појачаној сарадњи немачке и хрватске владе.
09. 06. 2026. у 12:21
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)