МИЛОШ ВУЧЕВИЋ: Позвао Новосађане на славу Василија Великог

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

14. 01. 2022. у 23:02

ГРАДОНАЧЕЛНИК Новог Сада позвао је преко свог инстаграм налога суграђане да дођу и увеличају славу Новог Сада.

МИЛОШ ВУЧЕВИЋ: Позвао Новосађане на славу Василија Великог

Н.Карлић

Он је на свом налогу написао:

Драги суграђани, позивам вас да увеличате славу Василија Великог, 14. и 15. јануара, с којом симболично започињемо годину у којој је Српска Атина носилац титуле Европске престонице културе. Слава представља српски породични празник везан за породичног свеца заштитника, а као обичај са многим обредним и религијским симболикама, препознао га је и Унеско и уврстио на листу светске нематеријалне културне баштине. Овај позив важи за све Новосађане, свих вера и нација, јер уз традиционалну богату трпезу и прославу славе са домаћином Сашом Кргом и свештеником, оцем Бранком Ћурчићем, надовезаће се нови елементи - хорови, тамбураши и изложба фотографија "Слава" легендарног Павела Суровог. Дођите и дан након славске прославе, јер тада Нови Сад показује своју мултикултуралност и неговање различитих традиција, кроз сајмове рукотворина националних мањина, а посебно се радујем концертима дечјих ансамбала новосадских КУД-ова. Новосађани, дођите, јер што нас буде више, то ће и душа нашег Новог Сада бити топлија!

БОНУС ВИДЕО - ВЕЛИКИ УСПЕХ СРБИЈЕ: У 2021. години отворено је чак 18 фабрика, а започета је изградња 6 нових

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СНИМАК СА ПРЕВОДОМ НА СРПСКИ Жестока расправа Трампа и Зеленског (ВИДЕО)

СНИМАК СА ПРЕВОДОМ НА СРПСКИ Жестока расправа Трампа и Зеленског (ВИДЕО)

У ПЕТАК је у Белој кући одржан састанак између америчког председника Доналда Трампа, потпредседника Џеј Ди Венса и Владимира Зеленског, а сусрет је прерастао у експлозивну и жестоку расправу.

28. 02. 2025. у 23:12

БОМБАРДОВАЊЕ СР ЈУГОСЛАВИЈЕ НАЈВЕЋА ГРЕШКА У ВОЈНОЈ ИСТОРИЈИ: Интервју - Јанис Енголфпоулос, вицеадмирал грчке морнарице у пензији

БОМБАРДОВАЊЕ СР ЈУГОСЛАВИЈЕ НАЈВЕЋА ГРЕШКА У ВОЈНОЈ ИСТОРИЈИ: Интервју - Јанис Енголфпоулос, вицеадмирал грчке морнарице у пензији

"НАТО бомбардовање 1999. се често посматра као кључни догађај у међународном систему након Хладног рата, посебно због начина на који је обликовао геополитику, међународно право и односе између НАТО земаља и Русије, и ако би било поједностављење рећи да је то директан окидач садашњих конфликата, то јесте допринело дугогодишњим тензијама које су евалуирале у данашњу глобалну динамику".

01. 03. 2025. у 14:49

Коментари (0)

ОРБАН РАЗОТКРИО АФЕРУ ВЕКА, УМЕШАН USAID: Светске звезде добијале паре да иду у Украјину