ОНЕ СУ КРЕМ ЖЕНСКОГ ТЕНИСА: Сестре Вилијамс најбоље тенисерке 21. века према ЕСПН-у, рускиња трећа

Филип Милошевић

24. 07. 2024. у 16:42

Сестре Серена и Венус Вилијамс заузеле су прво и друго место на ранг листи најбољих тенисерки овог века према америчком спортском каналу ЕСПН.

Серена Вилијамс је освојила 23 гренд слема, женски рекорд од 365 победа у великим мечевима, 73 титуле у каријери, а како наводи ЕСПН, требало јој је да освоји још један гренд слем да би прекинула нерешен резултат са Штефи Граф.

Седмоструки шампион у великим сингловима, петоструки шампион Вимблдона са 270 победа у великим мечевима, старија сестра Вилијамс била је подједнако утицајна ван терена као шампионка за родну равноправност, наводи амерички канал.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

Бивша прва тенисерка света Рускиња Марија Шарапова заузела је треће место на ранг листи најбољих, према ЕСПН-у.

Шарапова је освојила је Вимблдон са 17 година, победивши Серену Вилијамс у узастопним сетовима у финалу 2004.

Са 18 година била је прва на свету, а освојила је пет гренд слем титула.

У првих десет на ранг листи су и Белгијанка Жастин Енан, Ига Свиатек из Пољске, Ким Клајстерс (Белгија), Наоми Осака (Јапан), Ешли Барти (Аустралија), Анжелик Кербер (Немачка), Амели Морезмо (Француска) .

Шарапова је освојила пет гренд слем турнира и 36 ВТА титула, а каријеру је завршила 2020. године.