МОГУ И СА НАЈБОЉИМА: Српски атлетичар Елзан Бибић охрабрен после шестог места на Европском првенству у Риму

С. Р.

09. 06. 2024. у 20:38

ХРАБРИ Елзан Бибић дуго се борио као лав. На крају шеста позиција на ЕП у Риму није уопште лош резулатат са временом 13.24,54 минута.

МОГУ И СА НАЈБОЉИМА: Српски атлетичар Елзан Бибић охрабрен после шестог места на Европском првенству у Риму

Foto: Tanjug

Дуго је Новопазарац био у водећој групи, али је петорка, ипак, остала недостижна, иако је финиш и последњи круг нашег краља дугих и средњих пруга био изврстан.

- Задовољан сам, али сам можда могао да дам више од себе. Могу сигурно рећи да је била једна од најјачих трка на првенствима, с обзиром на то да су сви дошли са резултатом испод 13.20. То је била кочница да се упустим у борбу за медаљу, али не могу да будем незадовољан. Ово је показатељ да сигурно могу да се уврстити међу најбоље у Европи и свету - охрабрен је остварењем Бибић, у разговору за "Телеграф".

Српски атлетичар одлучио је да се не такмичи у трци на 1.500 метара, већ само на оној од 5.000.

- То сам и најавио. Надам се да могу да изборим норму за ОИ. Ако не успем у томе надам се да могу преко ранг-листе. Првих 46 иде у Париз, циљ је да се нађем у том друштву. С обзиром на то да много тренирам и да сам у доброј припреми, надам се да ће бити добро, верујем да сам близу тога - констатовао је Бибић.

Иначе, током јучерашњег преподневног дела Никола Стевић није успео да се пласира у финале скока увис. Млади 24-годишњак, студент унверзитета Лујвил, прескакао је висине од 207 и 212 центиметара, а три пута је рушио на 217. На 400 метара са препонама Никола Костић пружио је добро издање, а са временом од 50,48 био је пети у својој квалификационој групи, што је било довољно за 15. место у укупном поретку. Синоћ је на залетишту скока увис била млада Ангелина Топић. Њој то није једино такмичење у Риму, јер је сутра очекује надметање у квалифкацијама скока удаљ. 

Три даме бацају копље

ТРИ представнице имаће Србија у бацању копља у квалифкацијама, које су на програму у понедељак. У првој групи (10.25) такмичиће се Адриана Вилагош и Ивана Ђурић, а у другој (11.45) Марија Вученовић. Норма за финале је постављена на 60,50 метара.

На 200 метара Ивана Илић од 10.51 покушаће да буде међу 12 најбржих које ће обезбедити пласман у полуфинале.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРЕБАЛО ЈЕ ЈА ДА ОДЕМ ПРЕ ЊЕГА: Ко је рођена сестра Саше Поповића? (ФОТО)

"ТРЕБАЛО ЈЕ ЈА ДА ОДЕМ ПРЕ ЊЕГА": Ко је рођена сестра Саше Поповића? (ФОТО)

САША Поповић, идејни творац и креативни директор Гранд продукције испраћен је данас на вечни починак. Рођена сестра Саше Поповића, иако у годинама и слабог здравља, дошла је на последњи испраћај брату, а на комеморацији је седела поред Сузане и њене деце.

06. 03. 2025. у 16:45

Коментари (0)

НЕ РАЗМИШЉАМ О ПРВОМ МЕСТУ: Црна серија Александра Зверева се наставља и у Индијан Велсу