ТОТАЛНА ДОМИНАЦИЈА: Шпанци након Европског првенства освојили и Олимпијске игре у Паризу

Танјуг

10. 08. 2024. у 08:02

Фудбалери Шпаније нови су олимпијски шампиони пошто су у финалу после продужетака победили домаћина Француску резултатом 5:3 (3:3).

Француска је на Парку принчева повела голом Енца Милоа у 11. минуту, али су затим Шпанци дали три гола за 10 минута.

Фермин Лопез је био стрелац у 18. и 25. минуту, а асистент Лопезу за први гол Алекс Баена погодио је у 28. минуту из слободног ударца искоса са 20 метара.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

Занимљиво је да су и Лопез и Баена били у тиму Шпаније на претходном Европском првенству које је "црвена фурија" освојила.

Резервиста Француске Магнес Аклиуш је у 78. минуту смањио на 2:3 и тако унео неизвесност у финиш меча.

На старту надокнаде после ВАР интервенције бразилски судија Рамон Абате Абел досудио је пенал за Француску, а Жан-Филип Матета је био прецизан са беле тачке и тако послао меч у продужетак, ког не би ни било да је у 90+6. минуту Бенат Туриентес уместо пречке погодио мрежу.

Што један резервиста Шпаније није успео, други јесте, у 100. минуту.

Серхио Камељо је прелепим голом после асистенције Адриана Бернабеа вратио предност Шпанији.

Камељо је затим у 120+1. минуту ставио тачку на меч.

Шпанија је тако после пораза у финалу од Бразила на претходним Играма овог пута успела да освоји златну олимпијску медаљу.

Пре само три недеље сениорска репрезентација Шпаније постала је првак Европе, а пре десетак дана млада репрезентација Шпаније, играчи до 19 година, такође су постали шампиони "старог континента".

БОНУС ВИДЕО: ВЕСЕЛИ СЕ СРПСКИ РОДЕ: Новак Ђоковић је овако прославио злато на Олимпијским играма

МИЛАН ЂУРИЦА ОПЕТ ПОГОДИО: Обистиниле су се моје тврдње

МИЛАН ЂУРИЦА ОПЕТ ПОГОДИО: "Обистиниле су се моје тврдње"

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама најпознатијег српског типстера и његових гостију.

10. 09. 2024. у 11:20 >> 02:41

ДОСАД НАЈВЕЋЕ ОТКРИЋЕ О СТАЊУ ЛЕГЕНДАРНОГ ШУМИЈА! Ево како је Михаел Шумахер сада и зашто се у терапији користи вожња аутомобилом

МИХАЕЛ Шумахер је пре скоро 11 година доживео велику несрећу, а у јавност је сада испливао један детаљи који је обрадовао све поклонике чувеног "Шумија".

09. 09. 2024. у 21:00