НИШТА ОД ЗЛАТА ЗА ХРВАТСКУ: Џенг победила Дону Векић и донела Кини најсјајније одличје у тенису
КИНЕСКА тенисерка Ћинвен Џенг освојила је златну медаљу на Олимпијским играма, пошто је победила Хрватицу Дону Векић са 6:2, 6:3.

ФОТО: Танјуг/АП
У сјајној форми је 21. на ВТА листи дошла у Париз и то је потврдила и на највећој планетарној смотри.
Она је играла полуфинале Вимблдона, а сад је успела да освоји и медаљу и тако потврди квалитетне партије које пружа у последње време.
Што се меча тиче, Кинескиња је доминирала у првом сету, направила је два брејка и дошла на корак од највећег успеха у досадашњој каријери.
И други сегмент меча почео је тако што је седма на свету одузела сервис противници. Ипак, Векићева је имала спреман одговор и вратила је изгубљено већ у наредном гему.
Вреди истаћи да Кина има још једну медаљу у "белом спорту". Сребро у микс дублу освојили су Џиџен Џанг и Синју Ванг.
Треће место код тенисерки освојила је Пољакиња Ига Швјонтек.
БОНУС ВИДЕО: ЗА РАЗЛИКУ ОД МЕЧА СА НАДАЛОМ... Изненађујући број људи иде на Ђоковић - Циципас
Препоручујемо

ВАПАЈ БОРИШЕ СИМАНИЋА: Осећам се заборављено, имао сам обећања...
03. 08. 2024. у 17:05

ОЛИМПИЈСКА СРАМОТА: Селектор Хрватске простачки ударио на Србина
03. 08. 2024. у 15:59

СЕНЗАЦИЈА У ПАРИЗУ! Србин узео два злата на Олимпијским играма
03. 08. 2024. у 10:54

ЧЕТВОРОСТРУКИ ПРВАК ЕВРОПЕ "МЕЉЕ" СВЕ ПРЕД СОБОМ: Разиграни "копљаници" сигурно корачају ка титули
ПУТ ка титули фудбалери Ајакса настављају на "МАК 3 ПАРКУ" где ће их од 14.30 угостити Цволе.
08. 03. 2025. у 07:45

ТРАМП НИЈЕ МОГАО ДА ВЕРУЈЕ: Ево шта се десило у Белој кући (ВИДЕО)
Доналд Трамп, председник Сједињених Америчких Држава, доживео је у Белој кући да буде - изненађен.
09. 03. 2025. у 16:05

ИЗАШАО СЕВЕРИНИН "ФИЛМ", АРСЕН ПОСЛАО ШКАКЉИВУ ПОНУДУ: "Колегинице, чуо сам да имате неки филм... Могу ја музику да вам урадим?"
ПЕВАЧИЦА Северина Вучковић је током каријере прошла кроз многе успоне и падове, а и данас се препричава њена анегдота са легендарним кантаутором Арсеном Дедићем.
09. 03. 2025. у 18:32
Коментари (0)