ЈОШ ЈЕДНА ЈОКИЋЕВА МВП ПРЕДСТАВА Рекорд каријере Зека Лавина (ВИДЕО+ФОТО)
НАЈБОЉИ кошаркаш НБА лиге Никола Јокић наставља да бриљира у најјачој лиги на свету. Србин је забележио 13. трипл-дабл сезоне, а 54. у каријери у тријумфу Денвера над Сан Антониом 121:119.

Tanjug/AP
Он је на паркету провео нешто мање од 39 минута и за то време постигао 26 поена (9/17 из игре, 2/2 тројке, 6/6 слободна бацања), уз 13 скокова и 14 асистенција.
Екипа из Колорада је остварила осми узастопни тријумф (најдужа серија откад је Јокић у клубу), односно 17. у последњих 20 мечева, али до њега није стигла лако, иако је имала велику предност.
Изабраници Мајка Мелоуна су већ у првој четвртини дошли до двоцифреног вишка, у другој је исти нарастао до +18 и чинило се да их очекује још једна рутинска победа. Међутим, пад у последњих 12 минута је могао скупо да их кошта.
"Мамузе" су успеле да се резултатски врате и серијом поена потпуно истопе разлику, па да у завршницу уђу са једним поседом заостатка. Мајкл Портер јуниор је погодио једно од два слободна бацања на 10 секунди до краја и оставио ривалу шансу за победу.
Ипак, исправио се блокадом у следећем нападу, после чега су Мари и Дерозан промашили по полагање и "грумење" се некако извукло.
Денверова победа додатно добија на значају јер трећу узастопну утакмицу није наступио Џамал Мари, а осим Јокића, истакао се споменути Портер јуниор са 22 поена и 10 ухваћених лопти, док је поен мање од њега додао Монте Морис.

Tanjug/AP
На другој страни, Дерозан је уписао дабл-дабл (24 поена и 12 асистенција), док је најефикаснији био Вајт са 25 поена.
Денвер је сада четврти тим Западне конференције са 34 победе и 18 пораза, а Сан Антонио је девети са скором 24-26.
"Српски" дерби између Атланте и Чикага припао је Богдановићевој екипи која је са 120:108 савладала Вучеићев тим. Али дуел српских кошаркаша остао је у сенци двобоја Јанг - Левин који се заједно убацили чак 93 поена.
Од тога, Лавин 50 што му је рекорд каријере (39 у првом полувремену). Имао је и осам скокова и пет асистенција.
Никола Вучевић је забележио 34. дабл-дабл каријере са 25 поена и10 скокова.
У победничкој екипи Треј Јанг је поред 43 поена забележио и осам скокова и девет аистенција. Пратили су га Клинт Капела са 22 поена и 10 скокова, Данило Галинари убацио је 20, а Богдановић 10п.
Џејсон Тејтум је одиграо маестралну партију у победи Бостона над Минесотом 145:136 (124:124 урегуларнном делу.
Џејлен Браун је додао 26, Маркус Смарт са 24 поена, док је Кемба Вокер поред 17 поена имао и девет асистенција и седам скокова.
У пораженом тиму Таунс 30, Расел 26 а Едвардс 24 поена.
РЕЗУЛТАТИ
Орландо - Индијана 106:111
Бостон - Минесота 145:136 (124:124)
Њујорк - Мемфис 133:129 (114:114)
Атланта - Чикаго 120:108
Њу Орлеанс - Филаделфија 101:94
Денвер - Сан Антонио 121:119
Милвоки - Шарлот 119:127
Препоручујемо

МВП, МВП, МВП: Публика у Бол арени поздравила сјајну партију Јокића (ВИДЕО)
05. 04. 2021. у 08:00

БОГДАНОВИЋ ВИШЕ НЕГО СОЛИДАН: Рекорд сезоне српског аса, Хокси надиграли Спарсе
02. 04. 2021. у 08:13 >> 09:48

СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Реал има предност из првог дуела, али Атлетико се неће предати без лавовске борбе пред 70 000 верних "јорганџија"
У реванш утакмици осмине финала Лиге шампиона гледаћемо четврти овосезонски "Мадридски дерби" када од 21.00 на "Метрополитану" копља буду укрстили Атлетико и Реал Мадрид. Благу предност има "краљевски клуб" који је славио с 2:1 на "Бернабеу", али Атлетико је оран да га коначно избаци у најјачем европском такмичењу и сигурно је да нас очекује 90, а можда чак и 120 минута врхунског фудбала.
12. 03. 2025. у 11:27 >> 11:27

ТЕНИСКИ ХАОС! Афера "Јаник Синер - допинг", најновије вести: "Није било кршења правила тениског антидопинг програма!"
Тениски свет је потресла информација да је Јаник Синер био позитиван на допинг тесту. И то двапут. У априлу 2024. је он сазнао да је "ухваћен на делу", а потом се бранио далеко од очију јавности, јер је читава ствар неким чудом била заташкана и нико осим најужих Синерових сарадника и оних који су вршили истрагу о томе нису ништа знали. Када је за то сазнао читав свет - већ је био ослобођен оптужби. Потом је Светска анти-допинт агенција (ВАДА) поднела жалбу, а онда се десио шок-обрт: малтене је поручено "све је у реду". Сада уље на ту тениску ватру долива организација од које је све почело, а из које тврде "да никаквог допинг прекршаја није било"
12. 03. 2025. у 17:15

ТРАМПОВ УНУК ИМА СРПСКО ИМЕ: Носили га наши славни витезови и владари - има јаку симболику у породици председника САД
ДОНАЛД Трамп Млађи, син америчког председника, посетио је Београд ради састанка са председником Србије Александром Вучићем.
12. 03. 2025. у 10:36 >> 10:37
Коментари (0)