КАД ОБРАДОВИЋ ЗАГРМИ, ЗАГРЕБ СЕ ТРЕСЕ: Цибона осетила моћ новог Партизана
КОШАРКАШИ Партизана силовито су отворили нову сезону АБА лиге, савладавши у Загребу екипу Цибоне са 81:105 (26:25, 15:33, 19:24, 21:23).

АБА лига / Цибона / Марин Сусић
"Цибоси" су испрва одушевили своје навијаче јер су, уз чак седам брзих асистенција Капусте (од 15 на овом мечу) успели да поведу са 24:16, али та радост је била кратког даха.
Већ до краја уводне деонице екипа Жељка Обрадовића је драстично поправила реализацију својих напада, отишла на први обавезни предах са само једним поеном заостатка (26:25) да би права рапсодија црно-белих почела недуго затим.
Наиме, након што је загребачки клуб повео са 33:30, Обрадовић је имао пуно поверење у своје изабранике и оно што им је предочио током паузе између две четвртине, а они су план савршено спровели у дело:
Серијом 13:0 Партизан се резултатски одвојио од домаћина, а притом је тереном господарио као да се ради о држању часа, а не такмичарском двобоју два клуба који су умели да харају док су били део заједничке државе, прилично моћне у кошаркашком смислу.
Наравно, питање победника се више није постављало, већ само којом разликом ће се овај меч завршити у корист гостију из Београда.
На крају је било +24, и то уз занимљиве моменте Обрадовићевих лекција његовим "ђацима".
Рецимо, на +19, Глас је пропустио да одигра акцију која је зацртана, да би у следећем нападу промашио полагање, а обе те ситуације Цибона је искористила да поентира, од чега је једно била и тројка. На предаху је чувени "Жоц" најпре питао младог Трифуновића одакле напрасна несигурност у његовој игри, а онда се обратио Гласу:
- Шта је трифо, шта је? Где је "свич"? (Гласу) Ја ти одредим (акцију "2 доле", а ти додајеш лопту и онда казна. Па промашиш лагано полагање... Ниси играо 5 месеци, то је проблем. Зато, поштујте сваку акцију, сваку лопту! - поручио је Обрадовић, после чега су његови изабраници у изнова веома озбиљом приступу привели ову утакмицу крају.

Жељко Обрадовић на мечу Цибона - КК Партизан / ФОТО: ABA лига / Цибона / Марин Сусић
Наредни меч екипа Жељка Обрадовића игра у петак у Евролиги, када ће на великом повратку клуба из Хумске у елитно такмичење ривал бити Алба у Берлину, од 20 сати.
Три дана касније, Партизан ће опет гостовати у АБА лиги, овога пута МЗТ-у од 21 час. И трећи меч на старту сезоне ће бити гостовање за црно-беле (14. октобра играју евролигашки меч против Басконије у Шпанији), а прва утакмица пред домаћом публиком заказана је за 16. октобар од 21 сат, када ће ривал Партизана бити Студентски центар.
АБА лига, 1. коло
Цибона - Партизан 81:105 (26:25, 15:33, 19:24, 21:23)
Цибона: Радовичић 4, Перасовић 9, С. Смајлагић и Бундовић нису играли, Мајцунић 6, Мазалин 10, Арантиовић 9, Бакјовић 9, Капуста 5п, 15ас, Малешевић 10, Љубичић 19
Партизан: Вукчевић 14п, 4ск, 2ос, Ледеј 1ск, Копривица 8п, 3бл, 2ск, 1ас, Пантер 14п, 5ас, 3ск, Папапетру 11, Егзум 10п, 5ас, Јовановић 7, Нанели 7п, 5ас, 3ск, Глас 1из, Лесор 10п, 3ск, 1бл, Трифуновић 14п, 4ас, 3ск, Анђушић 10п, 4ск, 3ас
БОНУС ВИДЕО Како је Јокић постао најбољи кошаркаш када се томе ама баш нико није надао?
Препоручујемо

ЂОКОВИЋ ЈЕ НЕ-СТВА-РАН! Србин нокаутирао Хрвата у финалу и послао страшну поруку конкурентима
02. 10. 2022. у 19:13 >> 19:15

ЗВЕЗДА СПРЕМНА ЗА ФЕРЕНЦВАРОШ: Прорадио најбољи двојац црвено-белих и срушио Младост (ФОТО/ВИДЕО)
02. 10. 2022. у 15:20 >> 19:07

ВРАТИО СЕ ЈОКИЋ, И ТО КАКО! "Џокер" наставља да бележи трипл-даблове као да повреде није ни било
НАКОН што је пар мечева пропустио због повреде, Никола Јокић се доминантно вратио на терен забележивши трипл-дабл против Милвоки бакса, а ново доминантно издање српског аса очекујемо на вечерашњем сусрету Денвера и Јуте ("Бол арена", 2.00).
28. 03. 2025. у 14:37 >> 14:37

РУСИЈА НА НОГАМА! Због онога што се спрема у Београду Руси нетремице гледају ка Србији
Русија је, откако је почео рат у Украјини, или "специјална војна операција" како то зове Руска Федерација, у спортском смислу била склоњена са међународне сцене, осим неколико изузетака. Али најновије вести су потпуно другачије.
27. 03. 2025. у 12:40

МЕТАК У ЧЕЛУ, НАЂЕН МРТАВ У ЖБУЊУ: Шта значе злокобне тетоваже и број "187" пљачкаша из Сплита (ФОТО)
ИЗ ДРЖАВНОГ тужилаштва кажу како је разбојник преминуо од задобијених повреда, а фаталан је био метак у главу. И даље није познато да ли га је погодила полицајка или је пресудио сам себи.
29. 03. 2025. у 18:08
Коментари (0)