ВЕЛИКА ПОБЕДА АЈНТРАХТА, БАЈЕРН НА КОЛЕНИМА: Костић асистирао у тријумфу, Јовић први пут био стартер

20. 02. 2021. у 17:52

ФУДБАЛЕРИ Ајнтрахта победили су Бајерн на свом терену са 2:1 у 22. колу Бундеслиге. Филип Костић је био асистент, док је Лука Јовић први пут био стартер.

Српски нападач је први пут заиграо у првој постави од када се вратио у клуб, а из игре изашао у 68. минуту. Разлог је судар главама са дефанзивцем Бавараца Николасом Зилеом.

Јовићу је том приликом раскрвављена глава, па су лекари морали да му зауставе крварење, а до краја меча је уместо њега играо Ахе.

Изабраницима Адија Хитера је 12 минута било довољно да поведу. Гол је постигао Камада после асистенције Филипа Костића.

Домаћин је брзо дуплирао предност, а Јунес је био стрелац. Светан је био шампион Немачке да мора много агресивније крене ка голу ривала како би што пре смањио резултат.

Ајнтрахт до одласка на одмор није примио гол. Добро је друго полувреме почело за тим Хансија Флика. Роберт Левандовски је погодио за Бајерн у 53. минуту.

Покушавали су гости да избегну пораз. На крају у томе нису успели, и освојили су тек један бод у последња два меча. Екипа из Минхена је у пошлом колу на свом терену ремизирала са Билефелдом (3:3).

Са друге стране тиму из Франфурта је ово био пети везани тријумф у Бундеслиги.

Бајерн је остао на челу табеле са 49 бодова, пет више од Лајпцига, али и утакмицом више. Ајнтрахт је на четвртом месту на табели са 42 бода.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ПАРТИЗАН СЕ СПРЕМА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Црно-беле очекују озбиљне припремне утакмице на турниру у Москви

ПАРТИЗАН СЕ СПРЕМА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: "Црно-беле" очекују озбиљне припремне утакмице на турниру у Москви

ФУДБАЛЕРИ Партизана су се запутили у Москву где ће покушати што боље да се припреме за предстојећу сезону, тамо ће учествовати у малом пријатељском турниру на којем ће имати озбиљне ривале у виду ЦСКА и Динама Москве.

03. 07. 2024. у 08:11

ЕНГЛЕСКА ОВО УОПШТЕ НИЈЕ ОЧЕКИВАЛА! Ево шта је Новак Ђоковић рекао на Централном терену после подвига на Вимблдону

Новак Ђоковић је пре непуне четири недеље оперисао колено, а ипак дошао на Вимблдон. И не само дошао, већ и добио меч првог кола. А онда је посебно одушевио енглеску публику.

02. 07. 2024. у 18:29