уживоПРЕНОС, ШПАНИЈА - СРБИЈА: Каква утакмица! "Орлови" не могу да верују шта се дешава! (ВИДЕО)

15. 10. 2024. у 18:45

Фудбалска репрезентација Србије гост је Шпаније у оквиру А дивизије Лиге нација, а пренос уживо можете пратити на порталу "Новости".

ПРЕНОС, ШПАНИЈА - СРБИЈА: Каква утакмица! Орлови не могу да верују шта се дешава! (ВИДЕО)

Шпанија - Србија 1:0

42' - Рајковић је неопрезно изашао из шеснаестерца и кренуо по лопту коју му је без већих проблема одузео Кукуреља. Шпанац је потом упутио центаршут ка Морати, али се голман Србије сјајно вратио и спасао да изабраници Драгана Стојковића не приме нови погодак.

41' - Шпанци су препустили посед Србији, међутим "орлови" не успевају да организују добар и опасан напад. Утакмица је сада у нешто мирнијем темпу.

ЖЕЛИШ ДА ОДИГРАШ ТИКЕТ БЕСПЛАТНО?
ПРЕУЗМИ ОДМАХ БОНУС БЕЗ УСЛОВА

36' - Мерино је овај пут био у доброј прилици. Није био прецизан. Остаје 1:0.

34' - Поново је Ојерзабал имао сјајну прилику из даљине. Рајковић је био на висини задатка и послао лопту у корнер.

32' - Србија је први пут на утакмици конкретније напала. Након прекршаја над Митровићем, "орлови" су кренули ка голу Раје, док је први ударац на гол упутио Павловић. Био је то врло благ шут и потпуно безопасан по гол "фурије".

27' - Шпанија је имала сјајну прилику из слободног ударца, међутим Рајковић је добро интервенисао. Шпанци до сада доминирају у Кордоби. Србија је принуђена да се брани.

20' - Поново су Шпанци били у нападу. Ојерзабал је прекомпликовао и изгубио лопту, али је до ње дошао Кукуреља који је покушао да матира Рајковића, међутим остаје 1:0.

17' -  Имао је Мерино поново фантастичну прилику, међутим није био прецизан. Убрзо се огласио и судија који је досудио офсајд за Шпанију.

15' - Нова грешка одбране "орлова". Ојерзабал је имао сјајну прилика за 2:0, али је лопта отишла у корнер. Након ударца из угла Мерино је имао још једну велику прилику, након ударца главом. Имала је Србија доста среће након ова два напада.

11' - Још једна лоша реакција одбране Србије, те је Фабијан Руиз имао добру прилику. Није био прецизан, те остаје 1:0 за домаће.

9' - Раја је неспретно реаговао и Јовељић је покушао да искористи то. Био је баш близу да одузме лопту голману Шпаније, али на крају није успео.

7' - Ојерзабал је направио непромишљен потез и зарадио жути картон. Србија је након примљеног поготка кренула нешто офанзивније. Изборили су "орлови" корнер.

20.52 -  Овако је Шпанија повела против Србије.

5' - ГОЛ! Шпанија је повела након центаршута. Лапорт је био прецизан. Доста лоша реакција српске одбране.

1' - Почела је утакмица! Шпанија креће прва са центра!

САСТАВИ:

Шпанија (4-2-3-1): Раја - Поро, Вивијан, Лапорт, Кукуреља - Мерино, Зубименди - Руиз, Ојерзабал, Баена - Мората

Србија(3-5-2): Рајковић - Ераковић, Миленковић, Павловић - Недељковић, Самарџић, Н. Максимовић, Здјелар, Бирманчевић - Митровић, Јовељић

18.53 - Србија ће на овом мечу бити лишена помоћи једног од стандардних репрезентативаца Саше Лукића који се повредио на мечу против Швајцарске. Лукић није заборавио своје саиграче и искористио прилику да им пожели срећу у дуелу са Шпанцима.

"ОРЛОВИ" ШЕТАЛИ КОРДОБОМ! Пикси извео репрезентативце Србије пред меч са Шпанијом

"МОЖЕМО МИ И ДРУГАЧИЈЕ!" Пикси пред Шпанија - Србија: Сви то пореде...

"ИЗГУБИЛИ СТЕ ПОВЕРЕЊЕ У НАС..." Максимовић искрен пред меч Србије и Шпаније

Уочи меча:

Фудбалска репрезентација Србије дошла је у Кордобу након сјајног меча у Лесковцу и победе над Швајцарском 2:0.

После дужег времена "орлови" су успели да прикажу сав нападачки потенцијал који је био најупечатљивији током квалификација за Светско првенство у Катару. Након тријумфа над "сајџијама" на ред је дошао најтежи тест у Лиги нација, а то је гостовање актуелном европском прваку.

Србија је против Шпаније у Београду одиграла сјајан меч и успела је да остане непоражена, а Лука Јовић је пропустио сјајну прилику да донесе изабраницима Драгана Стојковића Пиксија гол и евентуални тријмуф над "фуријом".

Овај мегдан биће доста другачији од оног у Београду, јер ће Шпанци бити лишени помоћи једне од највећих звезда тима Ламина Јамала, којем је Барселона сугерисала да прескочи поменути сусрет из предострожности.

БОНУС ВИДЕО: НЕВИЂЕНИ СНИМАК СА ДОЧЕКА ОЛИМПИЈАЦА: Ово ће одушевити све Србе!