КАКВА УТАКМИЦА У ЛИГИ НАЦИЈА: Холандија и Немачка поделили бодове у мечу са доста голова (ВИДЕО)

Часлав Вуковић

10. 09. 2024. у 22:39

ХОЛАНДИЈА и Немачка одиграли су нерешено - 2:2 у другом колу А дивизије Лиге нација на "Јохан Кројиф Арени" у Амстердаму.

Утакмица је била садржајна и веома квалитетна. Виђена су чак четири поготка, а могло је да их буде и више.

"Орање" није могло боље да отворио сусрет, пошто је већ у 2. минуту Марк Андре Тер Штеген морао да вади лопту из мреже. Рајан Гравенберх је послао лопту у простор за Тијанија Реијндерса коме није било тешко да матира голмана Барселоне.

ПРЕУЗМИ БЕСПЛАТАН БОНУС ЗА КЛАЂЕЊЕ
--> 3000 ДИНАРА БЕЗ ДЕПОЗИТА! <--

Ипак, "панцери" су се опоравили од раног шока и већ до одласка на одмор су успели да преокрену резултат.

Најпре је Денис Ундав постигао првенац у репрезентативном дресу. Он је натрчао на одбијену лопту и закуцао је у гол ривала.

Вођство Немачкој је у трећем минуту надокнаде донео Јозуа Кимих. Остао је играч Бајерна сам на другој стативи и није му било тешко да лотпу коју му је додао Ундав смести у празну мрежу.

Холандија је баш као и прво сјајно отворила и друго полувреме. У 50. минуту Брајан Броби се нашао у улози асистента, а резултат је поравнао Дензел Дамфрис.

Исход се до краја није мењао, па победника у Амстердаму није било, те обе екипе после два кола имају по тријумф и реми.

Управо ове репрезентације заузимају прве две позиције групе 3 са по четири бода, Босна и Херцеговина и Мађарска имају по један.

Лига нација, 2. коло

А дивизија - Група 3

Мађарска - Босна и Херцеговина 0:0
Холандија - Немачка 2:2 (1:2)
(Реијндерс 2, Дамфрис 50 - Ундав 38, Кимих 45+3)

Б дивизија - Група 1

Албанија - Грузија 0:1 (0:0)
(Кочорашвили 71)
Чешка - Укранија 3:2 (2:1)
(Шулц 21, 45+2, Соучек 80 пен - Ванат 37, Судаков 84)

(Варславанс 64)
Северна Македонија - Јерменија 2:0 (0:0)
(Барди 70, Миовски 79)

Д дивизија - Група 2

Андора - Малта 0:1 (0:1)
(Каменцули 45)

БОНУС ВИДЕО: СЕВЕР СЛАВИ: Звезда је у Лиги шампиона!

МОТА ЈЕ ЗАТЕГАО ОДБРАНУ, А ВЛАХОВИЋ ЋЕ СЕ ПОБРИНУТИ ЗА ГОЛОВЕ: Јувентус има част да отвори Лигу шампиона у новом формату

НЕКАДАШЊИ шампиони Европе Јувентус и ПСВ Анјдховен чине један од два пара који ће овог уторка отворити такмичење у Лиги шампиона. Утакмица у Торину, као и она у Базелу, где играју Јанг бојси и Астон вила, почиње у 18.45.

17. 09. 2024. у 07:45

СРБИЈА СЕ РАДУЈЕ - БОРИША СИМАНИЋ ИМА КЛУБ! Репрезентативац који је изгубио бубрег борећи се за Србију - играће у АБА лиги!

Кошаркашка репрезентација Србије је од Немачке изгубила финале прошлогодишњег Светског првенства, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета 2023, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватно лепу вест овог уторка.

17. 09. 2024. у 13:05