ЗВЕЗДА СЕ ЗАЛЕТЕЛА КА ЛИГИ ШАМПИОНА: Буран дерби два лидера Суперлиге! Чукарички "показао зубе" прваку, а мрежа му напуњена! (ВИДЕО)

15. 08. 2024. у 21:53 >> 21:54

Црвена звезда се осамила на челу табеле Суперлиге након што је у дерби мечу 5. кола као гост, и то у Панчеву, резултатом 1:4 (0:2) победила Чукарички, с којим је, уз Партизан, досад делила прву позицију.

ЗВЕЗДА СЕ ЗАЛЕТЕЛА КА ЛИГИ ШАМПИОНА: Буран дерби два лидера Суперлиге! Чукарички показао зубе прваку, а мрежа му напуњена! (ВИДЕО)

По врло топлом времену, а иако је у питању био вечерњи термин, од 20 часова, утакмица је почела по чак 33 степена Целзијусове скале (врућина је била "кривац" и што је подлога терена "брђана" практично уништена, па је Панчево постало домаћин овог дуела), испрва се све дешавало као је бранилац титуле желео.

Константни напади, брзо одузимање лопти супарнику, мајсторије везног реда - били су увод у два екпресно постигнута гола.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

Оба је дао Питер Олајинка.

Најпре је у 15. минуту искористио идеалан центаршут Пуме Родригеза са десног крила да главом матира голмана Мирковића, а онда непуна два минута касније - уочио је крхотину у дволинијском бедему "Чуке", кроз њу се стуштио и са руба казненог простора удвостручио предност Звезде.

Да је Лазар Туфегџић који се нешто после пола сата игре сам изборио, дриблинзима којима је преварио Спајића, реализовао зицер, а био је лицем у лице са голманом Звезде Илићем - утакмица би можда имала другачији развој. Али, на погодак је "Чука" морала да чека све до 69. минута.

У међувремену је Звезда господарила тереном до краја првог полувремена, потом мало уступила већи део игралишта ривалу почетком другог дела меча, да би разиграни резервиста "брђана", Винисијус Мело, после слалома преполовио заостатак своје екипе. Истина, Елшник и Иванић су својим бољим интервенцијама можда могли да га у томе спрече, али... резултат је био промењен, па је остало да се види - ко ће задати следећи ударац.

Испоставило се да је наредни мрежу затресао "Чукин" Сисоко, али - своју.

Било је то у 77. минуту, када је Хванг извео слободан ударац с леве стране, а поменути дефанзивац Чукаричког, који је претходно на другој страни терена био близу постизгања гола, неспретно је лопту сместио у сопствену мрежу.

Био је то уједно и моменат који је "преломио" меч, јер је Чукарички од тог часа деловао као један од бројних балона који су Звездини навијачи бацили на терен, а он се тамо пробушио, те од његовог лета више није било ништа.

Што се црвено-белих тиче, они су у 90. минуту после соло-продора и лепог ударца Луке Илића дошли и до убедљивије победе, која им сигурно прија, не само јер је побеђен један од досадашњих лидер на табели, већ што је тријумф остварен а ближи се борба са Бодеом за пласман у Лигу шампиона. А он је на програму већ у уторак, на северу Европе.

КРАЈ! Чукарички - Црвена звезда 1:4

90' - Три минута судијске надокнаде времена ће бити.

89' - Нови гол Звезде! Лука Илић је стрелац - 1:4! Пробио се по десном крилу, па левицом са руба казненог постигао погодак.

86' - Шанса за Звезду, и то солидна, но Елшникова десна нога очигледно га не "слуша" као лева, па је из солидне позиције шутирао изузетно лоше.

85' - Стојић се жали на повреду после слободњака "Чуке". Лопта је прелетела Звездин гол, а поменути резервиста црвено-белих добио ударац у жару борбе. У међувремену, Никчевић мења Циониса у екипи Чукаричког, а изашао је Диоп, ког мења Дзигбах.

83' - Чукарички покушава све чешће да по левој страни својих напада дође у позицију да постигне погодак. Изборио се сада за слободан ударац, који ће Доцић извести, са левог крила ће центрирати.

80' - Измена у Звезди. Уместо Мирка Иванића улази повратник у Звезду, Лука Илић.

77' - Гол! Звезда води са 1:3! Прекид са леве стране извео је Хванг, а Сисоко несрећном интервенцијом - затресао сопствену, мрежу Чукаричког.

75' - Елшник је извео слободњак са око 30 метара. Шутнуо је право у наручје голмана Чукаричког, Мирковића.

72' - Две трибине, на којима су навијачи Звезде, и они најватренији, и они неђшто мирнији, сада се на сав глас довикују "Косово - Србија!"

70' - Одлични, резервни нападач "брђана" је лако прошао Елшника, Иванић му није изашао у блок, па је Винисијус Мело, крећући се с десна улево, укосо по терену, дошао у прилику да шутне, а прецизан ударац у доњи десни угао гола Звезде - тамо је и послао лопту.

69' - Гол за Чукарички! Мело је стрелац, 1:2!

67' - Два добра покушаја Чукаричког! Звездин голман Марко Илић је сачувао мрежу после шута Сисока са 20-ак метара. Био је добро постављен чувар мреже, но и сам ударац је био више него квалитетан. Биће први корнер за домаћине, а укупно трећи на мечу. Доцић га је извео, а Дуарте избацио лопту у аут, па ће "Чука" имати нови напад... И онда - нови шут. Диоп је извео снажнији шут од Сисока, и то с леве стране, али је лопта отишла покрај мете.

65' - Милсон је био себичан, хтео је да сам реши ситуацију иако је пред собом имао двојицу играча Чукаричког. А да је десно и испред себе додао Дуартеу, Звезда би можда нешто и урадила. Овако, остало је 0:2, јер се "Чука" лако одбранила.

64' - Још две измене у Звезди. Родригеза мења млади Лазар Јовановић, а Милан Родић ће заиграти уместо Мимовића. Сеол се зато с места левог бека сели на "своју" позицију, десног бека, а уместо њега ће по левој страни, сад као капитен, "шпартати" Родић.

62' - Чукарички је чвршћи, конкретнији него у уводних 45 минута, а Звезда покушава чешће да са дистанце припрети. Пума Родригез је сада опробао ударац, није био прецизан колико је желео.

58' - Много бачених балона које су "делије" користиле за кореографију стоје тик уз терен. А мало, мало, па неки од њих - улети на игралиште. Зато је судија Шегрт на кратко прекинуо меч, но он је настављен брзо.

55' - Милсон други пут за два минута "прети" Чукаричком. Овога пута је био нешто прецизнији, али не и довољно да би лопта ишла у гол ривала.

52' - Винисијус Мело је показао колико му мало простора треба да дође у ситуацију да угрози гол ривала. Срећом по Звезду, његов шут искоса с леве стране био је за мало непрецизан.

49' - Нешто мирнији увод овог полувремена, него оног првог...

46' - Почео је други део утакмице. Мело и Миладиновић заменили су Цветковића и Ивановића у Чукаричком, а Милсон и Стојић - Олајинку и Спајића у Звезди.

Тренер Звезде Владан Милојевић на мечу Чукарички - Црвена звезда у Суперлиги Србије / FOTO: FK Crvena zvezda

Крај полувремена. Прилично интересантног, са два поготка Олајинке, неколико одличних акција браниоца титуле, али и два, три доказа зашто је Чукарички, бар до овог кола, на деоби првог места са Звездом и Партизаном.

42' - Нешто мирнији тренуци игре. Ем је врло топло, а играчи су се "истрошили", ем се Звезда брани са десеторицом када Чукарички крене у позициони напад, а одбрана црвено-беилх, сем оног једног лошег момента капитена Спајића, за сада добро обавља посао. На другој страни терена, нема баш велике "јурњаве" за 0:3.

39' - Хванг и Ђига који му се придружио на око 20 метара од гола Чукаричког нису имали добро решење, Ционис је то пробао да казни брзим трком, а та контра је морала да препусти место споријем нападу - јер се добро консолидовала Звездина одбрана.

36' - Досад мало примећен Звездин шпиц Дуарте добио је једну "дугачку" лопту, она га је терала да трчи укосо, десно од гола, да би онда уследио изненадни шут. Срећом по "Чуку", голман Мирковић био је добро постављен.

"ДЕЛИЈЕ" ТРАЖИЛЕ, А КЛУБ ОДМАХ РЕАГОВАО: Речено - учињено

34' - Велика прилика за Чукарички! Лазар Туфегџић се изборио да остане лицем у лице са голманом Звезде, након што је у полу-контри надмудрио Уроша Спајића, а онда је уследио непрецизан шут са десетак метара.

32' - Још једна шанса за Звезду, Иванић је пробао да шутне с леве стране, одмах је изблокиран, а лопта је дошла лево од њега, до Сеола. Овај је центрирао "из мртвог угла", пробао да пронађе Дуартеа код десне стативе, но лопта је пала на врх мреже, иза пречке.

30' - После покушаја Рогана и саиграча из "Чуке" по десној страни, Звезда је освојила лопту, а Олајинка уз добре дриблинге прешао на супарничку половину. Ипак, додавање на десно крило - није било прецизно, па је "домаћин", што Чукарички јесте иако се игра у Панчеву, освојио лопту. И то само на десетак секунди.

28' - Ређају се шансе Звезде. Хванг је после лепог "лажњака" на 18 метара добро шутирао, Митровић одбранио, а онда Мимовић натрчао с десне стране, но његов ударац изблокирао је Диоп. Врло, врло садржајна утакмица за сада - додуше, махом пред голом Чукаричког.

26' - Звезда је извела слободан ударац с десног крила, Елшник је врло добро центрирао, Спајићу мало недостајало да лопту скрене у гол. А онда још један играч Чукаричког, Ђорђе Ивановић, због приговора добија жути картон. Баш необична ситуација, три јавне опомене за три минута....

24' - Одмах и други жути картон за играче Чукаричког, овога пута Диоп, због оштрог фаула над Пумом

23' - Михајло Цветковић, нападач рођен 2007. године, који је овог пролећа и лета давао голове у дресу Србије као кадет, добија жути картон јер је намерно шутнуо лопту после судијског звиждука.

21' - Чукарички се мало "тргнуо" после два брзо примљена гола. Сада "брђани" дуже држе лопту у свом поседу, а екипа тренера Владана Милојевића се брани, мада са тројицом увек на супарничкој половини терена.

17' - Овога пута је Олајинка на око 35 метара примио лопту, са леве стране мало ушао у средину, а након што се стуштио ка казненом простору, са његове ивице је послао лопту високо у даљи, десни угао - за свој други погодак на овом дербију кола.

17' - Нови гол Олајинке, Звезда води 0:2!

16' - Пума Родригез је са десног крила решио да убаци лопту на ивицу петерца, видевши да би повратник у прву поставу Звезде, Питер Олајинка, могао да се избори тамо за "скок-шут" (главом) покрај једног чувара. Баш то се и десило, па је Звезда и повела.

15' - Гол за Звезду, 0:1! Олајинка, на асистенцију Пуме!

13' - Пума Родригез у шанси, неколико секунди касније шутира и Хванг, одбранила се "Чука" добрим дефанзивним блоком. Опасни су црвено-бели (овога пута играју у плавој опреми), нема шта...

10' - Нова солидна акција Звезде, овога пута из корнера. Но, спасили су се играчи Чукаричког, иако је Спајић био у доброј позицији после убацивања с угла.

6' - Опасно је било! Иванић је с леве стране хтео да проигра Дуартеа, а лопта је прохујала тик покрај даље стативе, поред њене спољне ивице, као да је био низак, приземан шут. Ипак, "брђани" су одмах изгубили лопту на почетку своје акције, па је Звезда опет припретила. Пума Родригез је шутирао с леве стране - главу је поставио Јовановић и сада је мало грогиран.

5' - Не баш идеална интервенција Звездине одбране после одузимања лопте ривалу, опасно је она враћена голману Илићу, но ипак су се спасили гости а да није дошло до шута у оквир њиховог гола.

4' - Некадашњи штопер Звезде, Вукашин Јовановић, зауставља акцију у којој се новајлија црвено-белих, Елшник, убацио из везног реда иза одбране Чукаричког. "Брђани" су коначно дошли у посед.

3' - Пуна Родригез се пробио по десној страни, па додао десно од себе Мимовићу који је остао "вишак" на крилу. Уследио је центаршут, интервенција "Чукине" одбране, а онда шут Хванга са дистанце. Непрецизан.

2' - Горан Станић, тренер Чукаричког, тражи да његова екипа већ постојећи пресинг - појача. Зато је Звезда прилично опрезна у организацији уводног напада.

1' - Утакмица је почела!

19.59 - Судија Јован Шегрт је бацио новчић, Доцић је одабрао да Чукарички остане у првом полувремену тамо и где су дошли његови играчи, пред навијаче Звезде, а Спајић је потом сазнао да ће његови црвено-бели кренути с центра.

19.57 - Играчи два клуба излазе на центар игралишта. Следи поздрав публици, онда међусобни, па - почетак дербија кола.

19.55 - Звезда је прва на табели због гол-разлике (14:3), Партизан други (7:0), а Чукарички трећи (8:3), сви са по десет бодова.

19.10 - На клупи "Чуке" су Каличанин, Серафимовић, Стојановић, Џигбах, Никчевић, Вадзе, Милојевић, Миладиновић, Ергелаш, Тедић и Мело.  Звездине резерве су Гутеша, Лековић, Родић, Стојић, Шљивћ, Илић, Катаи, Канга, Далсио, Јовановић и Милсон

19.00 - Ево и састава:

Чукарички: Мирковић, Роган, Стевановић, Јовановић, Диоп, Сисоко, Доцић, Туфегџић, Ционис, Ивановић, Цветковић

Црвена звезда: Илић, Мимовић, Ђига, Спајић, Сеол, Родригез, Хванг, Елшник, Олајинка, Иванић, Дуарте

Историјски меч - ван Београда

Досад се још ниједном није десило да клубови који деле челну позицију на суперлигашкој табели - играју Панчеву. А ето, дешава се данас.

Наиме, Чукарички је у уторак саопштио да је комисија за безбедност стадиона ФСС изашла на терен клуба са Бановог брда и констатовала да је терен од природне траве оштећен од превелике топлоте или болести и да се на истом не могу одигравати утакмице у оквиру Суперлиге Србије.

"Брђани" су због тога одлучили да дочекају Звезду на стадиону СЦ Младост у Панчеву.

Распоред осталих утакмица и табела Суперлиге Србије

Фудбалери ТСЦ-а састаће се у петак од 18.55 часова у Бачкој Тополи са екипом ОФК Београда.

У суботу ће бити одиграна три меча петог кола СЛС, а играју: Нови Пазар - Младост (17.30), Текстилац - Јединство (19.30) и Напредак - Спартак (19.30).

Фудбалери Партизана ће у недељу на свом терену од 19.30 часова дочекати нишки Раднички. Крагујевачки Раднички ће у исто време у Горњем Милановцу играти са Војводином, док ће се Железничар, такође од 19.30 сати, у Панчеву састати са екипом ИМТ-а.

На табели српског фудбалског првенства воде, са по 10 бодова, Црвена звезда, Партизан и Чукарички. За њима следе ТСЦ, ОФК Београд и Железничар са по седам бодова, Раднички Ниш са шест, те остатак конкуренције.

---

Ако вас спорт занима, пратите све најважније али и најзанимљивије вести о њему на спортским страницама "Новости".

На сасвим сте добром месту.

Бонус видео: ЧИЈЕ ЈЕ КОСОВО? Малишани Црвене звезде су у Москви овако реаговали на повике руских навијача (ВИДЕО)

МИЛАН ЂУРИЦА ОПЕТ ПОГОДИО: Обистиниле су се моје тврдње

МИЛАН ЂУРИЦА ОПЕТ ПОГОДИО: "Обистиниле су се моје тврдње"

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама најпознатијег српског типстера и његових гостију.

10. 09. 2024. у 11:20 >> 02:41

РАДОВАО СЕ ПРЕ ВРЕМЕНА? Јаник Синер ипак лети из тениса због допинга?! Уопште није истекао рок, иако то многи тврде!

РАДОВАО СЕ ПРЕ ВРЕМЕНА? Јаник Синер ипак "лети" из тениса због допинга?! Уопште није истекао рок, иако то многи тврде!

Тениски свет је потресла информација да је Јаник Синер био позитиван на допинг тесту. И то двапут. У априлу је он сазнао да је "ухваћен на делу", а потом се бранио далеко од очију јавности, јер је читава ствар неким чудом била заташкана и нико осим најужих Синерових сарадника и оних који су вршили истрагу о томе нису ништа знали. Када је за то сазнао читав свет - већ је био ослобођен оптужби. Међутим, може бити да се није извукао како се чинило на први поглед, а и како су многи овог уторка јавили, тврдећи "да је истекао рок да Светска анти-допигн агенција (ВАДА) поднесе жалбу". Рок уопште није истекао.

10. 09. 2024. у 17:54

РАДИМО СЕРИЈУ О НАЈВЕЋЕМ ОЛОШУ КОЈИ ЈЕ ХОДАО СРБИЈОМ: Милош Танасковић о серији Клан, интими и одрастању (ВИДЕО)

"РАДИМО СЕРИЈУ О НАЈВЕЋЕМ ОЛОШУ КОЈИ ЈЕ ХОДАО СРБИЈОМ": Милош Танасковић о серији "Клан", интими и одрастању (ВИДЕО)

МИЛОШ Танасковић је у емисији "Бинџ" открио многе, до сада непознате, информације о серији "Клан", као и занимљивости из свог приватног живота.

10. 09. 2024. у 10:44