НОВИ ПОРАЗ ПАРТИЗАНА ОД ДИНАМА: Црно-бели европски пут настављају у квалификацијама за Лигу Европе (ФОТО/ВИДЕО)

Часлав Вуковић

31. 07. 2024. у 21:53

ФУДБАЛЕРИ Партизана изгибили су и у ревнашу у Београду од Динама из Кијева са 3:0 у квалификацијама за Лигу шампиона и европски пут наставиће у Лиги Европе.

Екипа из Украјине је тријумфовала укупним резултатом 9:2 и иде на мегдан Ренџерсу у наставку борбе за пласман у најелитније такмичење.

Црно-бели нису имали много правих прилика на овој утакмици. Није ни Динамо претерано претио, али искоритио је грешке ривала и постигао три гола.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

Играо се 17. минут када је Андреј Јармоленко довео госте до предности. Велику грешку направио је Алдо Калулу који је напуцао лоптом Леонарда Овусуа, то је искористио искусни фудбалер и без проблема матирао Александра Филиповића.

Могао је домаћин на самом старту другог дела да поравна резултат, али покушај главом Матеуса Салдање зауставила је статива. Није имао среће Бразилац у тој ситуацији.

Динамо је други гол постигао у 68. минуту. Са беле тачке је прецизан био Владимир Ванат. Њега је претходно у казненом простору оборио Светозар Марковић. Голман Партизана је прочитао страну, но био је то прецизан ударац нападача гостију.

Кијевљани су успели да постигну и трећи гол. Владислав Дубинчак је добио сјајну лопту у простор, приметио је усамљеног Олексанра Караваева на другој страни, упослио га је, а овом није било тешко да се упише у стрелце.

Партизан већ наредног четвртка игра нову утакмицу у Европи. У Хумској ће гостовати швајцарски Лугано кога је Фенербахче елиминисао из Лиге шампиона укупним резултатом 6:4.

Партизан - Динамо 0:3 (0:1)

Стадион: "ФК Партизан". Гледалаца: Без публике. Судија: Маријан Барбу (Румунија). Стрелци: Јармоленко 17, Ванат 68 пен, Караваев 90+3. (Динамо).

ПАРТИЗАН (3-4-2-1): А.Јовановић – Филиповић (од 83. Де Медина), Мујакић, Марковић – Лазаревић, Захид (од 65. Натхо), Овусу, Јурчевић (од 79. Антић) – Гох (од 65. Трифуновић), Калулу (од 65. Северина) – Салдања.

ДИНАМО (4-3-3): Бушчан – Караваев, Попов, Диачук (од 54. Биловар), Дубинчак – Пихаљонок, Бујалски (од 70. Андријевски), Шапаренко (од 70. Лонвајк) – Јармоленко (од 70. Кабаев), Ванат (од 78. Супријага), Волосин.

Друго полувреме: Партизан - Динамо Кијев 0:3

90+5' - Крај утакмице!

90+3' - НОВИ ГОЛ! Добру лопту простор је добио Дубинчак, видео је да је на другој страни сам остао Караваев коме није било тешко да се упише у стрелце.

90' - Утакмица је продужена за пет минута.

87' - Постигао је Динамо трећи гол преко Попова. Ипак, погодак дефанзивца Кијевљана је оправдано поништен због офсајда.

80' - Од тренутка кад су гости постигли други погодак нема много узбуђења у Хумској!

69' - ДИНАМО ПОСТИЖЕ НОВИ ГОЛ! Сигуран са беле тачке био је управо Ванат. Јовановић је прочитао страну, али био је то прецизан ударац.

67' - Оборио је Светозар Марковић Владимира Ваната у казненом простору и судија Барбу је показао на белу тачку за госте.

65' - Троструку измену прави Александар Станојевић. Из игре су изашли Алдо Калулу, Гајас Захид и Јунг југ Гох, а прлику су добили Ксандер Северина, Бибарс Натхо и Немања Трифуновић.

58' - Први жути картон на утакмици добио је Александар Филиповић због повлачења за дрес поритвничког играча.

57' - Извео је слободан ударац Захид. Пробао је искоса са леве стране, али то је урадио веома лоше и до промене резтултата није дошло.

53' - Прекинута је утакмица на кртако у Београду. Утакмицу неће моћи да настави Ђачук који је незгодно пао на раме након дуела са Салдањом и он је изнет са терена. Њега је заменио Кристјан Биловар.

47' - Јурчевић је центрирао са левог бока, а Салдања главом погодио даљу стативу. Није Бразилац имао среће...

Матеус Салдања/ФОТО: М. Вукадиновић

46' - Почело је друго полувреме у Хумској!

Прво полувреме: Партизан - Динамо Кијев 0:1

45+1' - Завршен је први део меча у Хумскоја!

45' - Прво полувреме продужено је за један минут.

44' - Захид је извео корнер, скочио је Салдања, али лопта је отишла високо преко гола Бушчана.

33' - Опробао је ударац и Микола Шапаренко. Ипак, његов покушај са 16 метара завршио је преко гола домаћег тима.

24' - Трећи корнер извео Партизан, али опет није било опасности по Бушчана, па и даље остаје резултат 0:1.

20' - Добар напад црно-белих. Лазаревић је центрирао, Калулу је главом шутирао, али поред гола. Није то баш била добра ситуација и делује да није могао боље из такве позиције.

16' - ДИНАМО ВОДИ! Велику грешку направио је Алдо Калулу. Он је напуцао лоптом Леонарда Овусуа која се одбила до Андреја Јармоленка који је изашао сам испред Александра Јовановића и није му било тешко да га савлада.

16' - Молго је бити много опасније по Кијевљане. Калулу је дуго вукао лопту, одлучио се потом на ударац, но био је изблокиран.

11' - Извео је Партизан први корнер, али још једном су играчи тима из Украјине добро реаговали и избацили лопту из казненог простора.

6' - Извео је Јурчевић слободан ударац искоса се десне стране. Ипак, одбрана Динама је била добро постављена и није дозволила опасност по Бушчана.

1' - Почела је утакмица у Београду!

Састави тимова:

ПАРТИЗАН (3-4-2-1): А.Јовановић – Филиповић, Мујакић, Марковић – Лазаревић, Захид, Овусу, Јурчевић – Гох, Калулу – Салдања.

ДИНАМО (4-3-3): Бушчан – Караваев, Попов, Диачук, Дубинчак – Пихаљонок, Бујалски, Шапаренко – Јармоленко, Ванат, Волосин.

Уочи меча:

Црно-бели су у првом мечу који је одигран у пољском Лублину убедљиво поражен са 2:6 и делује као немогућа мисија да "парни ваљак" то може да надокнади.

Такође, изабраници Александра Станојевића неће имати подршку са трибина пошто је клуб из Хумске кажљен и стадион ће бити празан.

Уколико Партизан буде елиминисан у трећем колу квалификација за Лигу Европе играће против швајцарског Лугана. У случају да направи велико чудо одмериће снаге са Ренџерсом у настаку пута ка најелитнијем такмичењу.

Подсетимо, црно-бели у дорбом расположењу улазе у овај дуел пошто су претходног викенда у Суперлиги Србије победили Јединство из Уба са 4:0.

БОНУС ВИДЕО: САДА ЈЕ СВЕ ЈАСНО: Ево шта руски навијачи стварно мисле о Косову

МА, КАКАВ ДОПИНГ, ЈА САМ НАЈБОЉИ! Јаник Синер освојио Ју-Ес опен 2024 после невиђеног скандала, следе тектонске промене на АТП листи

Новак Ђоковић ће 2024. годину завршити без иједног освојеног гренд слем турнира, али уз историјску златну олимпијску медаљу са Игара у Паризу. А на последњем од четири велика, за сваку сезону стандардна, тениска надметања - тријумфовао је момак чији је допинг скандал обележио крај јула и почетак августа.

08. 09. 2024. у 23:13

ОТАЦ ПРЕДРАГ ОБЈАСНИО: Никада не треба рећи Прими моје саучешће ожалошћеном

ОТАЦ ПРЕДРАГ ОБЈАСНИО: Никада не треба рећи "Прими моје саучешће" ожалошћеном

ПРАВОСЛАВНИ свештеник Предраг Поповић, који је познат по својим јавним иступима у којима дели с верницима хришћанска начела и мудрости, је коментарисао зашто приликом смртног случаја не би требало ожалошћенима говорити "Прими моје саучешће".

08. 09. 2024. у 09:39