ПОТОП ПАРТИЗАНА ПРОТИВ ДИНАМА: Црно-бели доживели тежак пораз у квалификацијама за Лигу шампиона

Александар Илић

23. 07. 2024. у 21:51 >> 21:53

ФУДБАЛЕРИ Динама из Кијева у пољском Лублину дочекали су Партизан у оквиру 2. кола квалификација за Лигу шампиона. Повео је београдски тим, а након тога уследио је прави потом, те су Украјинци убедљиво славили 6:2 (3:1).

Партизан и његови навијачи нису могли ни да слуте шта их чека у завршници првог полувремена, посебно након почетног вођства са "беле тачке". Међутим, у последњих пет минута првог дела меча уследио је потоп црно-белих...

Од првог минута домаћи састав имао је пуну иницијативу, а након што је Олександер Каравајев покушао да избије лопту у свом шеснаестерцу, оборио је Алда Калулуа, вар је био наклоњен Партизану, те је Салдања у 21. минуту донео вођство Партизану.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

Добро се бранио Партизан, тако је било све до завршнице када је у пет минута уследио потпуни потоп црно-белих.

Микола Шапаренко је у 40. минуту поравнао резултат. Владимир Бражко три минута касније донео Динаму преокрет, да би Олександер Каравајев поставио коначних 3:1 након уводних 45 минута игре.

Наставио је притисак домаћин и у другом полувремену, низао шансе, Владислав Кабајев искористио је летаргичну реакцију одбране, шутирао је и затресао мрежу у 55. минуту.

Успео је Партизан да унесе неизвесност у завршницу меча. Затресао је мрежу Салдања и другим голом у вечерањем дуелу умањио на 4:2. Калулу је повео акцију, Зубаиру додао до Бразилца који је успео да донесе наду црно-белима.

Одговор је брзо стигао са друге стране. Попов је у 83. затресао мрежу и угасио наду гостију, а тачку на меч ставио је Микалонов у другом минуту надокнаде, на крају 6:2

ДИНАМО - ПАРТИЗАН / 6:2 (3:1) ( Шепаренко 40', Бражко 43', Кабајев 45', 55', Попог 83, Микалонов 90+2'  - Салдања22'п, 66' )

90+2' ГОЛ ДИНАМО! Микалонов је поставио коначан резултат. Аријага је статирао поред Украјинца који је успео да затресе мрежу.

90' Четири минута продужен је меч.

83' ГОЛ ДИНАМО! Бражко је извео прекид, одбранио је Јовановић, а након тога Попов је затресао мрежу.

82' Аријага је добио жути картон у тиму Партизана.

79' Пао је темпо игре, не желе домаћи да ризикују, стрпљиво чувају лопту, крећу у напад из последње линије, док црно-бели у овим тренуцима не успевају да припрете ривалу.

66' ГОЛ ПАРТИЗАН! Калулу повео акцију, Зубаиру додао до Салдање, а он затресао мрежу!

55' ГОЛ ДИНАМО! Кадијев тресе мрежу. Имао је доста простора да шутира, немоћан Јовановић!

51' Наставља се офанзива Динама. Није прецизност била на страни домаћина.

46' Почело је друго полувреме. Гох је место уступио Александру Шћекићу.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45' ГОЛ ДИНАМО! Кабајев је послао лопту са десне стране, она је преварила Јовановића и завршила у мрежи! Потоп црно-белих...

43' ГОЛ ДИНАМО! Володимир Бражко доноси преокрет! Аријага је погрешио, сјајан погодак домаћина.

40' ГОЛ ДИНАМО! Шепаренко, под пречку! Лепа акција, завршио ју је фудбалер Динамашутем са ивице шеснаестерца, није могао Јовановић ништа да уради, превише простора добио је Микола Шепаренко.

39' Притиска све време, посебно након примљеног гола Динамо, добро се брани Партизан.

34' Одбила се лопта до Кабајева, који је распалио , а Јовановић одлично реагује.

24' Неопрезан је био Северина, већ има жути картон, а направио је оштар старт.

22' ГОЛ ПАРТИЗАН! Најстрожу казну извео је Матеус Салдања. Бразилац је мајсторијом преварио голмана и донео је вођство "Пањенком" црно-белима.

20' ПЕНАЛ ЗА ПАРТИЗАН Каравајев је желео да избије лопту, али је уместо тога шутнуо Калулуа. судија је показао да се игра настави, али је после асистенције ВАР-а показао на белу тачку.

18' Јармоленко је шутирао у угао, одлично брани Јовановић након акције домаћина.

11' Де Медина је добио жути картон због ремпловања. Оштар критеријум суђења за сада

5' Опасност по гол Партизана. Лоше је Јовановић испуцао лопту, потом и Захид греши. Прво је претио Кабајев, па Јармоленко. Доста среће по црно-беле.

3' Бразилац Матеус Салдања добио је одмах на старту жути картон. Кристијан Дингерм одмах поставља оштар критеријум суђења.

1' Почела је утакмица у Лублину. Први напад имали су црно-бели.

УОЧИ МЕЧА

18:50 - Познати су састави за меч.

ДИНАМО КИЈЕВ - ПАРТИЗАН (20,00)

Лублин, Пољска

Судија: Кристијан Дингерт (Немачка)

Динамо Кијев (4-3-3): Бушчан - Каравајев, Диачук, Попов, Вивчаренко - Бујалски, Бражко, Шапаренко - Јаромаленко, Ванат, Кабајев.

Партизан (4-2-3-1): А. Јовановић – Де Медина, Марковић, Мујакић, Антић – Ариага, Захид – Северина, Гох, Калулу – Салдања.

Партизан је успешно почео сезону у Суперлиги. Славио је на гостовању Напретку у Хумској, нису црно-бели били убедљиви, славили су голом у надокнади времена.

Сада их чека далеко квалитетнији ривал. Партизан квалификације за најквалитетније европско клупско такмичење започиње у другом колу, а Динамо из Кијева је фаворит у овом дуелу.

И Динамо и Партизан су претходну сезону завршили на другим позицијама у домаћим шампионатима. Од тима из главног града Украјине био је бољи Шахтјор из Доњецка, док је испред црно-белих била Звезда.

Победник из овог двомеча ће у наредном колу играти против екипе Ренџерса. Уколико не успе да прође прву препреку, београдски тим ће се за Лигу Европе борити против Лугана или Фенербахчеа.

Станојевић се нада резултату који ће тим оставити у игри у реваншу

Тренер фудбалера Партизана Александар Станојевић рекао је уочи утакмице против Динама из Кијева у квалификацијама за Лигу шампиона да ће његови играчи са великом мотивацијом ући у меч против великог и доброг клуба.

- Чека нас тотално другачија утакмица од меча са Напретком на старту Суперлиге, не може се поредити. Причали смо око неких ствари, али смо се више фокусирали на Кијев. Ово су елиминационе утакмице и важно нам је да останемо у игри за реванш у Београду, истакао је Станојевић, уз констатацију да је сваки "активан" резултат добар.

ОТРОВНЕ СТРЕЛИЦЕ ИЗ КИЈЕВА - "Партизан је непријатељ"

Због рата у Украјини, Олександр Шовковски  је упутио критике црно-белима због тога што су играли у Русији пријатељске утакмице, односно били су један од тимова на „Братском Купу“.

- Наш клуб се не одваја од народа Украјине, константно подржавајући наше одбрамбене снаге и људе који су патили од руске агресије у овом тешком периоду. Током својих наступа на европској сцени, играчи покушавају да подигну морал наших бранитеља и људи погођених његовим последицама. Многи од њих су дугогодишњи обожаваоци Динама из Кијева. Узели смо са огромним, благо речено, неразумевањем одлазак ФК Партизан у Москву на пријатељски, ‘братски’ турнир, где су одиграли низ мечева против локалних клубова и изразили знаке солидарности са онима који воде агресиван, агресиван рат против нас, окупирају нашу земљу, уништавају наше градове и села, убијају и осакаћују наш народ и децу. Посебно имајући у виду јасну одлуку УЕФА да искључи руске клубове из свих међународних такмичења у Европи, која је донета одмах по почетку потпуне агресије. Намерно нисмо дали никакве јавне изјаве по том питању да не бисмо подстицали непријатељство пре меча. Али узимајући у обзир све наведене околности, приморани смо да напустимо све званичне догађаје. Наш став се заснива искључиво на акцијама ФК Партизан Београд, који је на овај турнир отишао у земљу која напада и убија грађане наше земље. Сматрамо да су ови поступци непријатељски према нашем клубу и нашој земљи.

БОНУС ВИДЕО: Овако се у Мадриду славила 15. титула у Лиги шампиона

ЛУКА ЈОВИЋ ПРЕДВОДИ НАПАД СРБИЈЕ, У ОДБРАНИ ДВА ДЕБИТАНТА: Шампион Европе без два важна играча долази на Рајка

ЛУКА ЈОВИЋ ПРЕДВОДИ НАПАД СРБИЈЕ, У ОДБРАНИ ДВА ДЕБИТАНТА: Шампион Европе без два важна играча долази на "Рајка"

СПЕКТАКЛ на отварању Лиге нација. Први пут у историји Србија ће играти у А дивизији најмлађег европског такмичења репрезентација, а први противник је бранилац наслова и уједно шампион Европе, Шпанија.

05. 09. 2024. у 08:39 >> 08:47