ГОТОВО ЈЕ! Звезда има новог тренера, познати детаљи уговора

Марко Паунић
Марко Паунић

18. 04. 2023. у 11:36

Милош Милојевић ће подићи шампионски пехар, можда и онај из Купа, али Црвену звезду ће у Лиги шампиона водити – Барак Бахар.

ГОТОВО ЈЕ! Звезда има новог тренера, познати детаљи уговора

ФОТО: М. Вукадиновић

Како пишу израелски медији, актуелни тренер Макабија из Хаифе је после вишенедељних преговора одлучио да прихвати понуду да се пресели у Београд.

Израелац ће добити уговор на две године, који ће му доносити 1.200.000 евра по сезони, не рачунајући ту бонусе.

Бахар ће у улицу Љутице Богдана доћи са тренером голмана Гујом Вајсингером и помоћним тренером Гајом Сарфатијем. Шеф стручног штаба је у тим позвао и кондициониог тренера Дрора Шимсона, али он још није преломио да ли ће да напушта Хаифу. 

Фото: ЕПА

 

Подсећања ради, Барак Бахар има 43 године и као фудбалер играо је у дефанзиви. Наступао је за деценију и по за израелске клубове, а онда се посветио тренерском послу. Прво је био асистент у Ирони Kирјат Шмони, а онда је преузео овај клуб 2012. године. Ту је остао три године, да би од 2015. до 2020. године водио Хапоел Бер Шеву. Затим је сео на клупу Макабија из Хаифе са којим је освојио последње две титуле шампиона Израела, а сада је на путу да освоји и трећу.

Навијачи Црвене звезде су га добро упознали на почетку ове сезоне када је са Макабијем елиминисао Црвену звезду у квалификацијама за Лигу шампиона. У току преговора са црвено-белима он је имао и понуду Олимпијакоса, као и неких других клубова, али се на крају одлучио за долазак у престоницу Србије.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
УКРАЈИНА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Санкције Русији се руше као кула од карата, ово су најновије укинуте

УКРАЈИНА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Санкције Русији се руше као кула од карата, ово су најновије укинуте

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" стижу из света спорта у коме Руси можда нису најбољи на свету, али који само потврђује да се комплетном укидању санкција назире крај.

11. 03. 2025. у 12:25

Коментари (3)

ЖЕЛИМ ДА БУДЕМ ГЛАДИЈАТОР: Стефанос Циципас пуца од самопоуздања