ПОТПУНО "ЛУДА" УТАКМИЦА НА ЕУРО 2024: Португал оверио нокаут фазу уз најчуднији гол на првенству

22. 06. 2024. у 19:54 >> 18:37

Фудбалска репрезентација Португала савладала је селекцију Турске 3:0 у дргуом колу групе Ф, чиме су обезбедили пролаз у осмину финала Европског првенства у Немачкој.

ПОТПУНО ЛУДА УТАКМИЦА НА ЕУРО 2024: Португал оверио нокаут фазу уз најчуднији гол на првенству

Од самог почетка меча било је узбуљиво у Дортмунду, Португал је кренуо агресивно и Роналдо и дружина су покушавали да дођу до предности што пре. Иницијатива се исплатила у 21. минуту када је погодио Бернардо Силва. Турска је такође имала своје шансе, долазили су до гола Косте, али нису били довољно прецизини. Међутим оно што се десило у 28. минуту свакако је једна од најупечатиљвијих ситуација на овогодишњем Европском првенству. Акајадин је пробао да врати лопту ка Бајиндиру, међутим нису се добро разумели и лопта је завршила у голу. Није ово пољуљало Турке. Наставили су са нападима, и покушавали да угрозе гол Португалаца, али до краја полувремена нису успели.

Друго полувреме протекло је потпуно у знаку Португалије. Чували су Португалци лопту и стрпљиво играли на средини терена не би ли сачували капиталну предност из првог дела игре. Наставили су да греше Турски фудбалери, и управо у у 56. минуту су успели да их поново казне Португалци. Узео је Роналдо лопту на неких тридесетак метара од гола, асистирао Фернандешу који је без проблема постигао гол за 3:0. Након тога Турска је у потпуности психолошки пала. Није им погоао ни суперталентовани Арда Гулер који је ушао половином другог дела игре, али није успео да промени резултат. До краја меча Португалци су мирно држали лопту у својим ногама и рутински привели крају, те обезбедили нокаут фазу.

Након данашњих мечева, Португал је постао трећа селекција уз Шпанију и Немачку која се пласирала у нокаут фазу Европског првенства, док је Турска и даље у солидној позицији због победе у првом колу са три бода. У најтежој ситуацију су Грузија и Чешка које имају по један бод и морају да иду на победу у последњем колу да би обезбедили пролаз даље.

Турска - Португал (0:3)

Друга полувреме:

90' + 5' - Крај меча! Португал је победио!

90' + 2' - Брзо се све разрешило. Меч је настављен.

90' - Пет минута ће се још играти, али можда и дуже јер је меч прекинут! Ушао је навијач на терен.

88' - Замало да Португал да и четврти гол. Сјајна прилика за Фернандеша, али брани Бајиндир.

85' - "Одрађују" се последњи минути овог меча. Португал чува лопту и резултат, док Турска не може да припрети озбиљније.

80' - Покушавају Турци да угрозе некако гол Португала, али сваки напад је потпуно безопасан. Португал делује заиста добро и јасно је да ће овде уписати убедљив тријумф.

75' - Није добра ситуација за Турску. Поред великог минуса, сада се повредио и трагичар Акајдин и морао је да напусти терен уз помоћ лекара.

69' - Ушло је турско "чудо од детета" Арда Гулер, остаје да се види да ли ће доћи до промене резултата.

66' - Поново су Португалци имали напад. Али Роналдо је био непрецизан ударцем главом.

60' - Покушавају Турци, али сви покушаји били су из даљине. Не успевају да угрозе Португалце, шта више, отварају им простор за контранападе, али нема промене резултата.

56' - ГОЛ! Поново грешка турске одбране. Роналдо је одузео лопту, лако упослио Бруна Фернандеша и донео виских 3:0.

53' - Из далека је Јазичи пробао, али био је то лак посао за Дијега Косту.

52' - Португалија тек сад добија први корнер, из једне потпуно безазлене ситуације.

50' - Португалци добро чувају лопту. У потпуности контролишу ритам на почетку другог дела утакмице.

45' - Почело је друго полувреме! Сада први напад има Турска.

Прво полувреме:

45' +1' - Крај првог полувремена! Португал води 2:0.

45' - Један минут ће се још играти.

41' - Кокчу је покушао да матриа Косту из даљине, али није успео.

39' - Леао је покушао да симулира у казненом простору, али судија није насео на трик и доделио му је жути картон.

18.40 - Сада се појавио још један занимљив податак. Португал је победио последњих 11 мечева када је стрелац био Бернардо Силва.

18.30 - Десио се (управо) најлуђи аутогол на овом континталном шампионату. А баш на овај дан, пре 30 година, Колумбијац Андрес Ескобар је дао онај мундијалски аутогол, због ког је потом убијен у Колумбији.

Ескобарова сестра је, иначе, изјавила (о тој мундијалској утакмици са САД, која је Колумбијце, због пораза од 1:2, коштала елиминације већ у групној фази).
- Када је резултат постао 1:0, мој деветогодишњи син ми је рекао "Мамице, хоће ли они сад да убију Андреса?", а рекла сам му "Неће, сунце моје, људе не убијају због њихових грешака. А и у Колумбији сви воде Андреса".

Убицу су, иначе, осудили на 43 године затвора. После 11 "оделжаних" пуштен је на слободу због доброг владања. На Ескобаровој сахрани било је више од сто хиљада људи, а говорио је чак и председник државе.

31' - Турска није пала после најлуђег аутогола на првенству. Одмах су узвратили сјајном приликом, али без промене резултата.

29' - ГОЛ! Каква грешка Турске! Ово је невероватно какав аутогол је дала Турска! Акајдин је послао лопту у своју мрежу.

24' - Настваљају Португалци врло агресивно. Бруно Фернандес је имао сјајну прилику. Турци не могу да изађу из свог шеснаестерца.

22' - ГОЛ! Бернардо Силва је постигао погодак. Мендес је упутио центаршут који је Силва сјајно искористио.

21' - Кренули су Турци у контранапад и имали су сјајну прилику, али искусни Пепе то рашишћава и отклања опасност за своју екипу.

15' - Сјајан дриблинг Роналда, потом и добар центаршут, али је Леао лоше захватио лопту. Остаје 0:0.

13' - Витиња је упутио центаршут у шеснаестерац, али нико није добро захватио ту лопту.

8' - Сада су и Португалци запретили. Роналдо је пробао главом, али непрецизно.

6' - Поново је Арктукоглу имао сјајну прилику али није био прецизан. Корнер за Турску.

5' - Турска је имала прву озбиљнију прилику! Међутим нису били прецизни Турци. Актуркоглу није погодио.

1' - Меч је почео! Са центра су кренули фудбалери Португала!

Састави:

Турска (4-3-3): Бајиндир - Челик, Акајдин, Бардакчи, Кадиоглу - Кокчу, Чалханоглу, Ајхан - Акгун, Јилмаз, Актуркоглу.

Португал (4-3-3): Коста - Кансело, Дијас, Пепе, Мендес - Витиња, Палиња, Фернандес - Силва, Роналдо, Леао.

Анкета

Ко побеђује?

Уочи меча:

Репрезентаицје Турске и Португалије дочекују овај меч у сјајном расположењу. Обе селекције су убележиле победе у првом колу и овај меч може да одлучи која ће екипа бити и прва на табели. Турска је у првом колу савладала Грузију 3:1 док је Португал био бољи од Чешке после преокрета 2:1. Након овог сусрета знаће се поредак на табели групе Ф. Данас раније су Грузија и Чешка поделили бодове јер су одиграли нерешено 1:1.

БОНУС ВИДЕО: ДАН ПОСЛЕ: Пола тима Србије изашло на тренинг после ремија са Словенијом

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен само зато што се крстио, Новости откривају како је све перфидно упаковано!

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен "само зато што се крстио", "Новости" откривају како је све перфидно упаковано!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је Међународна џудо федерација на врло лукав начин извела кажњавање нашег борца.

19. 09. 2024. у 16:07