НИ ЛЕВАНДОВСКИ НЕ ПОМАЖЕ: Аустрија савладала Пољску и растужила Србију! (ВИДЕО)

21. 06. 2024. у 19:56 >> 18:49

Фудбалска репрезентација Аустрије саваладала је селекцију Пољске резултатом 3:1 у другом колу групе Д Европског првенства.

Врло узбуљиво је почела утакмица. Већ у првим секундама Аустрија је кренула агресивно превасходно преко Сабицера који је нападао гол Шћесног. Ређале су се шансе пред голманом Јувентуса и први гол је пао већ после девет минута. Мвене је центрирао а Траунер је био на правом месту и сместио лопту у мрежу главом. Након тога Пољаци су преузели иницијативу. Углавном је Зјелински покушавао из даљине, али није долазило до промене резултата. Тек у 30. минуту је Пјотек успео да се снађе после гужве која се десила испред Пенцовог гола и да донесе изједанчење. Аустрија након овог кренула поново у офанизиву међутим Сабицер је наставио да промашује фантастичне шансе, па је до краја полувремена остало 1:1.

Други део утакмице почео је слично као први. Аустрија је имала иницијативу у првих десетак минута, али опет није промене резултата. Пољска се није предавала такође, а у 58. минуту је у игру ушао један од највећих пољских фудбалера - Роберт Левандовски. Након тога иницијатива је прешла на страну Пољака, међутим ни они у овом периоду игре нису били довољно конкретни. Искорисио је то Баунгартнер и успео да после једне полу контре поново доведе свој тим у вођство. Нестали су Пољаци са терена након овог гола. Готово да су били безопасни, а Аустрија је стрпљиво градила нападе и у 78. минуту су изборили пенал, а Арнаутовић је ову прилику претворио у гол. Било је јасно да ће овим бити стављена тачка на овај меч и да че пред Пољском бити тежак задатак, а то је да се "ваде" против једне од најјачих екипа на трунриу - Француске. Аустријанци у последњем колу играју против Холанђана, а са ова три бода велике су им и шансе да се и као трећепласирани домогну нокаут фазе Европског првенства.

КЛИКНИ И УЗМИ 3000 БОНУС
ДОБРОДОШЛИЦЕ БЕЗ ДЕПОЗИТА

Ова вест није најбоља ни за селекцију Србије, која се надала нерешеном исходу, као и поразу ове две екипе у последњем колу, па би онда "орлови" и са евентуалним бодом против Данске били у предности у односу на ове две селекције, када је реч о најбољим трећепласираним екипама.

Пољска - Аустрија(1:3)

Друго полувреме:

90' + 4' - Крај Меча! Аустрија је савладала Пољску!

90' +3' - Имао је Гросицки сјајну прилику да смањи резултат, али велики промашај.

90' - Још четири минута судијске надонкаде!

88' - Тек је сада Левандовски имао први озбиљнији контакт са лоптом, али Пољска изгледа катастрофално у другом полувремену и тешко да ова звезда европског фудбала може много да промени.

85' - Лајмер је сјајну прилику! Гол је био празан, али је лопта отишла поред гола.

84' - Невероватна грешка Пољака у одбрани. Пррактично су поклонили лопту Пошу и он је шутирао и опет је Шћесни морао да интервенише.

78' - ГОЛ! Арнаутовић је узео лопту и без проблема постигао поготак из пенала!

77' - Сабицер је био у ситуацији један на један, био је већ виђен гол, а онда је Шћесни одлучио да га фаулира. Судија је само изваио жути картон, показао га голману Пољске и показао на белу тачку.

75' - Поново је Баунгарднер сјајно прошао, практично пола одрбане Пољске и "послужио" Вимера, али Шћесни на правом месту.

70' - Иако Аустрија води, Аранаустовић је видно нервозан и добија жути картон после неопрезног старта.

66' - ГОЛ! Баунгартнер је из далека шутнуо и матирао Шћесног!

63' - Била је велика прилика за Арнаутовића после прекида, међутим огласио се линијски судија - офсајд!

58' - Велики тренутак за Пољску! У игру улази први пут на ЕУРО 2024 Роберт Левандовски.

56' - Наставља се иницијатива Аустрије. Сабицер и даље промашује.

50' - Кренула је поново Аустрија силовито. Први корнер у другом полувремену. Пош је после ударца из угла имао сјајну прилику, али је Шћесни сјајно одреаговао и остаје 1:1.

45' - Почело је дргуо полувреме! Модер за Пољску и Вимер за Аустрију ће ући у игру уместо Пјетровског, односно Грилича.

Прво полувреме:

45' +1' - Крај полуврмена! Остаје нерешено!

45' - После једног удраца Поша, свиран је фаул за Пољску на неких 25 метара од гола. Зјелински је пробао и био је сјајан ударац, али је Пенц одбранио.

42' - Сабицера баш неће! Покушао је из даљине и био је то врло јак ударац, али је отишло поред гола.

39' - Настављају Аустријанци са нападима. Сабицер баш нема среће, промашио је огромну шансу!

33' - Покушавају Аустријанци одмах да узврате, али Мвене је јако лоше центрирао.

30' - ГОЛ! Пољаци долазе до изједанчења! Пјотек се најбоље снашао после гужве у шеснаестерцу!

27' - Поново Зелински, али поново блок. Овај пут је шут из далека спречио Линхард! Остаје 0:1.

23' - Брзо су Аустријанци повратили посед и иницијативу. Имао је Арнаутовић одличну прилику, али је био офсајд.

19' - Невероватно шта је промашио Залевски! Сада су Пољаци који више напају док су Аустријанци принуђени да чувају свој гол.

17' - Први пут су Пољаци озбиљније запретили! Зјелински је шутирао у казненом простору, али без успеха.

10' - Нису стигли Пољаци ни да се опораве од шока, а Сабицер је имао сјајну прилику!

9' - ГОЛ! Траунер постиже сјајан гол главом на асистенцију Мвенеа!

6' - Настављају Аустријанци силовито. Поново је пробао Сабицер, потом и Аранутовић после корнера, али нема промене резултата.

2' - Већ на почетку су кренули Аустријанци силно! Најпре је Сабицер пробао, потом и Пош из даљине, али није било превише опасности по гол Шћесног.

1' - Меч је почео! Са центра су кренули фудбалери Аустрије!

Састави:

Пољска: Шћесни - Давидович, Бендарек, Кивиор - Пјотровски, Зјелински,Франковски, Слиш, Залевски - Букса, Пјатек

Аустрија: Пенц - Мвене, Траунер, Линхард, Пош - Грилш, Сејвалд, Баунгартнер - Сабицер, Арнаутовић, Лаимер

Анкета

Ко побеђује?

Уочи меча:

Пољска и Аустрија су две селекције које су у првом колу забележиле поразе. Обе екипе су "положиле оружије" пред фаворитима Француском и Холандијом. Холандија је у потпуности надиграла Пољаке, док је Аустрија пружила више него солидан отпор Фрнацузима који слове за једног од првих фаворита за освајање ЕУРО 2024. И једна и друга репрезентација тражиће победу у овом мечу јер би, евентуалном поделом бодова били у великом проблему пред последње коло пошто ће против себе имати знатно теже противнике. Евентуални нерешени исход овог меча, уз пораз обе селекције у последњем колу, могао би да помогне и "орловима" јер би у том случају Србија и са нерешеним исходом против Данске имала више бодова од ових екипа(укупно два прим. аут.), и аутоматски би била боље пласирана на табели трећепласираних тимова на Европском првенству.

БОНУС ВИДЕО: ДАН ПОСЛЕ Пола тима Србије изашло на тренинг после ремија са Словенијом

ОРЛОВИ ЛЕТЕ КА ПРВОЈ ЕВРОПСКОЈ ПОБЕДИ Србија против Словеније у наставку Еура

24 године након историјског окршаја на Еуру 2000. године у Белгији и Холандији, Србија и Словенија се од 15 часова састају у 2. колу групе Ц Европског првенства. Словенија је тада шокирала СР Југославију и повела са 3:0, али су Плави успели да остваре један од најлуђих повратака у историји Европских првенстава изједначивши резултат на 3:3 за само 6 минута.

20. 06. 2024. у 10:00

ЗА СРБИЈУ НА ЕУРО 2024 ИГРАО ДВОЈНИК НАШЕГ АСА?! Италијанска Газета дело спорт уздрмала табор орлова!

ЗА СРБИЈУ НА ЕУРО 2024 ИГРАО ДВОЈНИК НАШЕГ АСА?! Италијанска "Газета дело спорт" уздрмала табор "орлова"!

Србија је, не само, рано испала са Европског првенства у фудбалу, већ је доживела и да се о два њена аса на прилично оригиналан начин пише у угледном италијанском спортском листу, "Газета дело спорт".

30. 06. 2024. у 20:01