СРБИЈА СЕ ОВОЈ СЕНЗАЦИЈИ УОПШТЕ НИЈЕ НАДАЛА: Енглеска није победила Данску! (ВИДЕО)

20. 06. 2024. у 19:53 >> 18:48

Фудбалска репрезентација Енглеске одиграла је нерешено 1:1 са селекцијом Данске у другом колу групе Ц Европског првенства.

Од самог почетка видело се да је меч од огромне важности, с обзиром да у првих десет минута се играло претежно на средини терена. Почели су Енглези са нападима, и у 18. минуту после продора Вокера Кејн је успео да постигне гол. Након тога слика на терену се поптпуно променила.

Данци су се "преселили" на супарничку половину и почели врло озбиљно да угрожавају гол Пикфорда. Ова иницијатива се исплатила у 34. минуту када је Хјумланд успео да матира енглеског голмана са дистанце. До краја полувремена Данци су наставили са нападима, али није било промене резултата.

Ако је неко мислио да ће се Енглези тргнути у другом полувремену, преварио се.

Данска је кренула агресивније, имала своје прилике, али није успела да промени резултат. Готово цело дргуо полувреме није било оних "стоодстотних прилика" и деловало је да су обе екипе задовољне резултатом. А најнезадовољнији су - Срби.

Овим бодом Данци су направили сјајан резултат, док су Енглези доживели први кикс на првенству, и нема дилеме да ће последње коло донети много узбуђења када је група Ц у питању. Цела Србија ће са нестрпљењем чекати уторак увече да сазна да ли ће "орлови" одлетети у нокаут фазу, а то им неће бити лако.

У последњем колу Енглеска ће играти против Словеније, а Данска ће се састати са Србијом, такође 25. јуна од 21 час.

На табели, Енглези воде са четири бода, по два имају Словенци и Данци, а један Србија. Даље иду две најбоље екипе и четири од шест трећепласираних.

Да су Енглези победили, са шест бодова би обезбедили пролазак даље пред меч са Словенцима, па би Србија, Словенија и Данска последње коло дочекали са по једним бодом. У том случају, очекивана енглеска победа над "змајчекима" могла би "орловима" да омогући пролазак даље чак и ремијем (у случају да Србија има бољу гол-разлику од Данске), али то већ спада у домен "шта би било кад би било", јер Данци нису изгубили, па имају бољу гол-разлику од Србије (2:2, као и Словенци, наспрам српских 1:2).

КРАЈ! Данска - Енглеска 1:1

90' + 3' - Крај меча! Подела бодова између Енглеске и Данске!

90' - Играће се још три минута!

84' - Имали су Дасци прилику после корнера. Пала је концентрација Енглезима. Сада греши и Белингем, али поново су дански фудбалери непрецизни.

79' - Делује да је и једну и другу екипу стигао умор. Углавном се игра на средини терена и Данци и Енглези чекају да падне концентрација противнику не би ли створили неку озбиљнију шансу.

71' - Одмах је Воткинс показао квалите. Сјајан шут ка голу Шмајхела, али дански голман брани.

69' - Саутгејт на све начине покушава да продрма екипу. Чак три измене припремио је селектор Енглеске. Ушли су Боувен, Воткинс и Езе, а изашли су Фоден, Кејн и Сака.

64' - Борба се води превасходно на средини терена. Сада се окушао Крстијан Ериксен из далека, али ништа од свега.

56' - Фил Фоден имао је сјајну прилику из даљине! Статива је спасла Данце! Биће корнер

53' - Невероватно! Букајо Сака је кренуо у напад и главом умало постигао гол! Није успео, па остаје нерешено.

45' - Почело је друго полувреме! Кренули су Данци са центра.

Прво полувреме:

45' + 1' - Фоден је пробао са истеком последњих секунди, али без успеха. Крај првог полувремена!

45' - Још минут ће се играти у овом делу утакмице!

44' - Хејберг је такође пробао са дистанце, али лак посао за Пикфорда.

43' - Повратили су Енглези иницијативу, Фоден је покушао из далека али није био прецизан.

34' - ГОЛ! Хјулман је постига феноменалан гол! 1:1

29' - Из једне, наизглед, безазлене шансе, спетљали су се фудбалери Енглеске у својој одбрани и мало је фалило да Данци дођу до поготка.

25' - Данци су преузели посед и иницјативу. Било је гужве у шеснаестерцу Енглеске али нису успели Данци да озбиљније угрозе Пикфорда.

18' - ГОЛ! Хари Кејн постиже погодак за 1:0! Кајл Вокер је успео да пробије по страни да упути центаршу и Кејн се некако докопао лопте и постигао погодак.

13' - Добру прилику је имао Фил Фоден сада са ивице казненог простора, али је био потпуно непрецизан.

9' - Кренуле су обе екипе опрезно, тако да нема превише изгледних прилика на обе стране. Сада се Кајл Вокер оклизнуо, али нема превише опсасности - моћи ће да настави меч

1' - Меч је почео! Први са центра су кренули фудбалери Енглеске!

Састави:

ДАНСКА (3-4-1-2): Шмајхел - Андерсен, Кристенсен, Вестергард - Меле, Хјулманд, Хојбјерг, Кристијансен - Ериксен - Хејлунд, Винд.

ЕНГЛЕСКА (4-2-3-1): Пикфорд - Вокер, Стонс, Гејхи, Трипије - Александер-Арнолд, Рајс - Сака, Белингем, Фоден - Кејн.

Уочи меча:

Енглеска је у првом сусрету савлдала Србију резултатом 1:0 и показала бројне слабости на том мечу, с обзиром на то да су пре такмичења највљивани као велики фаворити. Данска је одиграла са Словенијом 1:1 иако су пре меча били фаворити. Овај меч биће од великог значаја за селекцију Србије, јер ће "орлови" управо против Данске решавати своју судбину на ЕУРО 2024, а већ после овог меча може доста да се зна.

Анкета

Ко побеђује

БОНУС ВИДЕО: Драган Стојковић Пикси изашао на тренинг Србије након меча са Енглеском

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен само зато што се крстио, Новости откривају како је све перфидно упаковано!

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен "само зато што се крстио", "Новости" откривају како је све перфидно упаковано!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је Међународна џудо федерација на врло лукав начин извела кажњавање нашег борца.

19. 09. 2024. у 16:07