УСВОЈЕНА РЕЗОЛУЦИЈА О СТРАДАЊУ СРБА У СРЕБРЕНИЦИ: Признати злочини над нашим народом, Бошњаци напустили седницу
СКУПШТИНА општине Сребреница, на предлог свих српских одборника, усвојила је у петак Резолуцију о страдању Срба и злочинима над српским народом Сребренице у 20. веку.
Документ је усвојен са 12 гласова "за", док је шест бошњачких одборника напустило салу кад је почело гласање. Овај документ је одговор на срамну резолуцију Црне Горе која је донесана као политички документ и да се српском народу намеће термин геноцидни, а што није тачно, каже за "Новости" Младен Грујичић, начелник Сребренице.
- У Резолуцији смо осудили и документ из Црне Горе. Нисмо изненађени што су бошњачки делегати напустили скупштину, јер чим њима нешто не одговара они одлазе са седнице - каже Грујичић.
Он појашњава да Резолуција ни у једном делу не омаловажава друге жртве на том подручју, већ само јасно указује колико је било страдање Срба на том подручју.
- Скупштина Сребренице је просто морала да осуди сраман документ из Црне Горе. То смо учинили да никога не вређамо већ да скренемо пажњу да су политичари Црне Горе искоришћени од стране међународних фактора који годинама покушавају да Србима припишу све злочине на овом подручју - каже Грујичић.
Грујичић каже да је Резолуција морала просто доћи због мира у кући, јер Срби Подриња и Сребренице годинама ћуте, али су сада одлучили да стану у одбрану истине и јасно кажу колики је обим страдања Срба на подручју Сребренице кроз историју.
Радомир Павловић, потпредседник Скупштине Сребренице, каже да је овај документ одговор на покушај да се српски народ прогласи геноцидним, иако је доживео највећа страдања од свих народа у региону.
- Веома је битно да се заустави ревизија истине о страдању српског народа на подручју некадашњег сребреничког среза, који је обухватао општине Сребреница и Братунац у сва три рата. Скоро 600 солунаца је било на простору сребреничког среза, што је огроман број у односу на тадашње време. Треба знати да су усташе у току Другог светског рата убиле 2.262 Србина, од чега је 430 деце и да је у Другом светском рату 70 одсто Срба страдало на подручју сребреничког среза. Читаве породице су затиране од 1941. до 1944. године, ту је судбина и моје породице Павловић, где је око 20 људи уже и шире фамилије запаљено у једној кући у селу Анђићи. Францетића легија је 1942. у селима братуначке општине, Бањевићи и Јежестица, убила више од 200 српске нејачи и преко 600 људи је тада изгубило живот - појаснио је Павловић.
ОДБАЦИТИ РЕВИЗИЈУ ИСТОРИЈЕ
РАДОМИР Павловић (на слици) истиче да они који су извршили геноцид над српским народом, сада тај епитет дају Србима, што је чист апсурд.
- С обзиром на жртве које су дали, Срби су процентуално у односу на број становника дали највише жртава у свету. Према томе, овде се ради о ревизији историје, што ми не смемо дозволити и поклекнути пред истином - додаје Павловић и истиче да ће се кад-тад наћи у архивама шта је све истина, у Сребреници и око ње, од 1992. до 1995. године.
Препоручујемо
ЦРНОГОРСКА РЕЗОЛУЦИЈА О СРЕБРЕНИЦИ: Већ пала прва казна за негирање геноцида
22. 06. 2021. у 21:06
ДИГНУТИ НАТО АВИОНИ ПОСЛЕ НАПАДА НА УКРАЈИНУ: Хитно се огласио Зеленски, имао поруку за Путина (ФОТО/ВИДЕО)
РУСИЈА је покренула масовни ваздушни напад на Украјину на божићно јутро по грегоријанском календару.
25. 12. 2024. у 11:16
ПРВИ СНИМЦИ УКРАЈИНСКОГ НАПАДА НА РИЛСК: Најмање шест мртвих и десетине повређених, горе аутомобили (ВИДЕО)
ШЕСТ особа, међу којима и једно дете, убијено је у Рилску, у области Курск, као резултат ракетног удара украјинских оружаних снага, саопштио је вршилац дужности гувернера Курске области Александар Хинштајн.
20. 12. 2024. у 17:07
ПЛАНЕТИ ПРЕТИ СЦЕНАРИО ИЗ 1815. После догађаја на планини која је променила свет уследиле трагедије: "Питање није да ли ће, него КАДА!"
„ЕФЕКТИ би могли бити још гори него што смо видели 1815."
25. 12. 2024. у 15:54
Коментари (7)