СРБИН МЕЂУ ТОП 100 ФОТОГРАФА СВЕТА: Кристална звезда из Париза поново у рукама Павела Суровог из Кисача
01. 01. 2025. у 07:00
У РУКЕ модног фотографа Павела Суровог из Кисача, из Париза је поново стигло светско признање - кристална звезда.
Најновије из рубрике
С ВЕРОМ И ЉУБАВЉУ, ЗА СРПСКУ СВЕТИЊУ: Мозаик, још један рад породице Ивановић из Параћина, чека да крене пут Хиландара
КАД се раде сакрални мотиви велика искушења су увек присутна, упозорена је из Хиландара позната уметничка породица из Параћина, што се најбоље потврдило на монументалном мозаику ваведења (уласка) Пресвете Богородице у храм, првом којим су Ивановићи благословени да њиме украсе зидове Свете царске српске лавре.
06. 01. 2025. у 07:00
ЈЕРИНА ЖРТВА ЛИНЧА: Трагични усуд српске владарке 15. века - гнев је навукла највише због градње Смедеревске тврђаве
ГРКИЊИ Ирини Кантакузин, касније Бранковић, жени српског деспота Ђурђа Бранковића, народ је наденуо титулу "проклета", а легенда о њој надјачала је историју више од пет векова. Владарева жена, заправо, била је жртва средњовековног линча, неправедно оклеветана и осрамоћена занавек.
06. 01. 2025. у 07:00
КЊИГАМА УДАХЊУЈЕ НОВИ ЖИВОТ: Књиговезница Ивковић у Новом Саду траје век и по а прочула се и по уметничком издању Светог писма (ФОТО)
КЊИГА најстарија коју Срби ређе зову Библијом, а радије Светим писмом, биће још драгоценија свакој српској породици ако се међу корице уметне додатак од петнаест страница на које ће се бележити сви најважнији породични датуми и догађаји. На тај начин,с колена на колено, још приљежније ће се "књига над књигама" преносити и чувати, а потомци, ма где да су, неће заборавити ко су и одакле су.
05. 01. 2025. у 19:31
ВОЛЕО УМЕТНОСТ, ШКОЛОВАО СИРОТИЊУ : Навршило се 200 година од рођења владике Вићентија Красојевића
У малим шумадијским селима рађани су велики људи који су својом вером, жртвом, трудом и делом учинили Србију слободном, а Шумадију "пијемонтом српства". Један од њих је и епископ ужичко-крушевачки (жички) Вићентије Красојевић (1824-1882).
05. 01. 2025. у 08:45
"КРСТЕ" ОЛУЈЕ ДА ИХ ЛАКШЕ ПРЕПОЗНАЈУ: Како су и зашто метеоролози ураганима и другим непогодама почели да дају мушка и женска имена
Национална метеоролошка служба САД је 1953. ураганима почела да даје женска имена усвајајући истоветан обичај поморских метеоролога. Званично је то објашњено обичајем да се бродовима дају женски називи, али је неко уочио да су они олује крстили баш именима својих супруга
05. 01. 2025. у 07:00
Коментари (0)