ПРВА РЕАКЦИЈА ЗЕЛЕНСКОГ НАКОН ПОБЕДЕ МЕРЦА НА ИЗБОРИМА: Радује се настављању заједничког рада са Немачком

Јована Шведић

24. 02. 2025. у 00:30

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски честитао је Фридриху Мерцу и коалицији ЦДУ/ЦПУ на изборној победи.

ПРВА РЕАКЦИЈА ЗЕЛЕНСКОГ НАКОН ПОБЕДЕ МЕРЦА НА ИЗБОРИМА: Радује се настављању заједничког рада са Немачком

Фото: Tanjug

Зеленски је на друштвеној мрежи Икс написао да се радује "настављању заједничког рада са Немачком на заштити живота и приближавању стварног мира Украјини",  мислећи на подршку Немачке Украјини у њеном рату са Русијом.

- Европа мора бити у стању да се одбрани, развије своје индустрије и постигне потребне резултате. Европи су потребни заједнички успеси, а ти успеси ће донети још веће јединство Европи - написао је Зеленски.

Према првим излазним анкетама које су објавили немачки медији Хришћанско-демократска унија (ЦДУ/ЦСУ) предвођена Фридрихом Мерцом је у вођству са освојених 29 одсто гласова на ванредним парламентарним изборима у Немачкој, док је на другом месту, према прогнозама, десничарска Алтернатива за Немачку са 19,5 одсто која је тиме забележила историјски успех.

Социјалдемократска партија досадашњег канцелара Олафа Шолца освојила је, према анкетама, 16 одсто гласова што је њихов најгори резултат, преносе немачки медији.

Зелени су освојили 13,5 одсто гласова, док је на петом месту странка Левице 8,5.

(Телеграф)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКИ ПРЕОКРЕТ У НАЈБРУТАЛНИЈЕМ РАТУ: Уз помоћ Путина пао главни град, Русија добија војну базу од непроцењивог значаја?

ВЕЛИКИ ПРЕОКРЕТ У НАЈБРУТАЛНИЈЕМ РАТУ: Уз помоћ Путина пао главни град, Русија добија војну базу од непроцењивог значаја?

ДОГОДИО се преокрет у најбруталнијем рату и то захваљујући Владимиру Путину, председнику Русије. Наиме, суданске оружане снаге заузеле су Картум избацивши из делова суданског главног града побуњенике из Снага за брзу подршку. Реч је о важној прекретници у сукобу који ту афричку земљу пустоши већ две године.

31. 03. 2025. у 08:39

АМЕРИКА СПРЕМА ВЕЛИКИ УДАР: Бомбардери убице циљају нуклеарне електране у Ирану (ФОТО)

АМЕРИКА СПРЕМА ВЕЛИКИ УДАР: Бомбардери "убице" циљају нуклеарне електране у Ирану (ФОТО)

Сједињене Државе су распоредиле стелт бомбардере Б-2 Спирит у војну базу Дијего Гарсија у Индијском океану, потез који би наводно могао бити повезан са припремама за потенцијални напад на иранску нуклеарну инфраструктуру.

29. 03. 2025. у 19:25

Коментари (0)

ПРОСИНЕЧКИ НЕМА ПОЈМА: Бивши репрезентативац Босне и Херцеговине оплео по Робију