СИЈАРТО ПОТВРДИО: Настављене испоруке руске нафте Мађарској преко нафтовода Дружба
МАЂАРСКИ министар спољних послова и спољних економских односа Петер Сијарто изјавио је данас да су настављене испоруке руске нафте Мађарској преко нафтовода Дружба, које су биле обустављене последњих дана из техничких разлога.

Фото: Shutterstock/Илустрација
-Снабдевање Мађарске нафтом преко нафтовода Дружба је настављено. Снабдевање Мађарске енергијом је безбедно, написао је Сијарто на својој Фејсбук страници, пренео је ТАСС.
Агенција БелТа је јуче јавила, позивајући се на компанију Гомелтранснефт Дружба, да је обновљена испорука нафте кроз нафтовод Дружба, који је био обустављен због техничких проблема.
Као што је наведено, белоруско предузеће ради у редовном режиму.
Ројтерс је раније пренео да је 19. децембра обустављена испорука руске нафте нафтоводом Дружба у Белорусију и земље ЕУ из техничких разлога.

Илустрација В. Н.
Како је саопштио концерн Белнефтекхим, белоруске рафинерије наставиле су да раде стабилно користећи постојеће резерве угљоводоника.
У Мађарској, захваљујући резервама, такође, није било претње од несташице сировина у рафинеријама нафте МОЛ које се налазе у Сажалобати и главном граду суседне Словачке, Братислави.
Ове рафинерије, које снабдевају бензином и дизел горивом земље Централне и Источне Европе, користе углавном руску нафту.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - ПИЈАН ВОЗИО 200 НА САТ ПО СУРЧИНУ: Пресретачи зауставили џип канадских таблица
Препоручујемо

СИЈАРТО: Будимпешта и Софија нашле решење за транзит руског гаса преко Бугарске
13. 12. 2024. у 15:33

ПУТИН ПОТПИСАО УКАЗ: Руски гас више не мора да се плаћа само преко Гаспромбанке
05. 12. 2024. у 20:33

АМЕРИЧКИ ВОЈНИЦИ ПРОНАЂЕНИ МРТВИ НА ГРАНИЦИ СА БЕЛОРУСИЈОМ: Нестали током вежбе, узбуна у НАТО
ЧЕТИРИ америчка војника која су нестала током НАТО вежби у Литванији су погинула, јавио је портал ЛРТ (Литванска радио-телевизија), позивајући се на изворе.
26. 03. 2025. у 17:16

РОДИТЕЉИ ПОГИНУЛЕ ДЕЦЕ ФОРМИРАЛИ ЖИВИ ШТИТ: Не дозвољавају да се тела однесу на обдукцију
РОДИТЕЉИ који су у пожару изгубили своју децу у дискотеци "Пулс" у Кочанима не дозвољавају да се тела настрадалих однесу на додатну обдукцију у Скопље, тражећи да им се одмах предају како би припремили сахране, јавља Плусинфо.
16. 03. 2025. у 19:40

ШТА СЕ ДЕШАВА? Језеро поново почело да "гута" воду
ОВАЈ неконтролисани испуст нема капије и активира се аутоматски када ниво воде пређе висину улаза.
26. 03. 2025. у 20:29
Коментари (0)