НА АЕРОДРОМУ ОСНОВАН СУД: Приведене саслушавају по кратком поступку
У СУДУ основаном у оквиру аеродрома у Анталији за три месеца узето је 268 изјава и једна особа је ухапшена.
Кроз аеродром у Анталији сваке године прођу милиони туриста а често се дешава да полиција мора да интервенише кад идентификује особе за којима је расписана потерница. Због тога су власти одлучиле да један део аеродормске зграде претворе у судницу.
Како преносе турски медији, лице или лица приведена на аеродрому за којима је расписана потерница сада се изводе пред судију у року од само неколико минута.
Суд, који је основало Министарство правде пре три месеца, простире се на 100 квадрата и састоји од три одељења: чекаонице, сале за састанке тужиоца и сале за саслушање. У суд се приводе грађани и странци код којих се приликом продаје карата или на улазу у аеродром утврди налог за хапшење.
Судије, које су повезане са правосудним органима из целе Турске, у кратком року узимају изјаве приведених и одлучују о расправи. Судске расправе се завршавају за неколико минута. Они које судије пусте након саслушавања могу да се укрцају у авион и оду у иностранство, осим ако против њих постоји налог за забрану путовања.
Заменик главног јавног тужиоца у Анталији Аднан Табар рекао је да су се одлучили на такав потез узимајући у обзир повећање путничког саобраћаја на аеродрому у Анталији.
-Пре него што смо отворили ову судницу, када би неког према потреници ухапслили на аеродрому у Анталији, водили би га у зграду суда. Тако смо губили време, задржавали авионе, путници су морали да чекају, изгубе летове и купе нове карте, објаснио је Табар и додао да суд ради од 08.30 до 20.30.
-Од почетка рада узето је 268 изјава, а једна особа је ухапшена, рекао је Табар и додао да је главно тужилаштво доделило два тужиоца који раде у судници на аеродрому.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ
О НЕКАДАШЊЕМ загребачком надбискупу Алојзију Степинцу (Брезарић, 1898 - Крашић, 1960) и његовој улози у Независној Држави Хрватској током Другог светског рата, објављен је у Републици Хрватској огроман број историографских и хагиографских књига, зборника радова, фељтона, чланака, али не и његов дневник у пет књига, који је водио од 30. маја 1934. до 13. фебруара 1945. године.
15. 12. 2024. у 13:55
ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије "немогућа мисија" у квалификацијама за Светско првенство?
Фудбалска репрезентација Србије играће у групи К са Енглеском, Албанијом, Летонијом и Андором у оквиру квалификација за Светско првенство 2026. али је селекција "горди албиона" нешто што ће представљати највећи проблем изабраницима Драгана Стојковића Пиксија. Не само због квалитета, већ и због нечег другог.
14. 12. 2024. у 13:16
"ТРАГЕДИЈА, ПОЧИВАЈ У МИРУ" Анђушића погодила вест - нашли га мртвог: "Никад не знате кроз шта људи пролазе"
"ТРАГЕДИЈА, почивај у миру..."
17. 12. 2024. у 18:26
Коментари (0)