АВИОН СЕ СРУШИО У ШУМИ, ЈЕДАН МРТАВ, ВИШЕ ПОВРЕЂЕНИХ: Хрватски портал - Да ли су у летелици били падобранци и војна лица?

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

25. 05. 2024. у 18:45

АВИОН Цесна срушио се убрзо по полетању са аеродрома Лучко.

АВИОН СЕ СРУШИО У ШУМИ, ЈЕДАН МРТАВ, ВИШЕ ПОВРЕЂЕНИХ: Хрватски портал - Да ли су у летелици били падобранци и војна лица?

Фото: Фејсбук/Хрватска ватрогасна заједница


Прве информације биле су о једној погинулој и неколико повређених у паду.

У суботу поподне у Јеждовцу код Загреба срушио се авион. У несрећи је једна особа погинула, а четири су повређене. Реч је о малом авиону Цесна, а несрећа се догодила на подручју аеродрома Лучко. Поред ЈВП Загреб, на интервенцију су изашли ДВД Ступник, ДВД Света Недеља, Хитна помоћ и ХГСС станице Загреб, Самобор и Карловац. Подигнут је и полицијски авион. Ријеч је о шумском пограничном подручју Града Загреба и Загребачке жупаније, а тимови за потрагу упућени су са свих страна, укључујући и дронове. Ватрогасци ЈВП Загреб и ДВД Ступник први су пронашли срушени авион.

Владимир Кинђерски, управник аеродрома Лучко, кратко је рекао за 24сата.хр да не може да пружи никакве информације и да је потрага у току. На додатна питања није желео да одговара. Незванично хрватски сајт сазнаје да су у несрећи учествовали падобранци. Ова информација није званично потврђена. Исти авион је, како се наводи, у суботу ујутру полетео без икаквих проблема.

Репортер 24.сара.хр на терену је видео човека како излази из оближње шуме у поцепаној мајици. Пре него што га је полиција преузела, рекао је да је урадио најбоље.

Према последњим незваничним информацијама, полицијски хеликоптер вратио се носећи повређене, а службе на терену са носилима су кренуле у шуму.

Ватрогасци су напустили место на коме се срушио авион. Како незванично сазнајемо, у авиону су били и падобранци који су војна лица, па ће целу акцију спасавања, као и истрагу о несрећи, преузети војска.

У јулу 2022. Аеродром Лучко био је затворен за све осим за полицију и војску до краја августа исте године. Портал Авиорадар је писао да приватници, компаније и Факултет саобраћајних наука нису смели да лете. Дозвољено је само напуштање аеродрома у циљу пребацивања авиона на други аеродром, а за то је била потребна посебна дозвола Хрватске агенције за цивилно ваздухопловство, наводи се у саопштењу. Наводно, радило се о компликованим имовинско-правним односима.

(24.сата.хр)

БОНУС ВИДЕО - РУСКА АРТИЉЕРИЈА НА ДЕЛУ: јединица гађала положаје украјинске војске на фронту у Херсону

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
pogledaj sve

Коментари (0)

АЛТА БАНКА ПРОСЛАВИЛА СЛАВУ СВЕТОГ АРХАНГЕЛА МИХАИЛА: Традиција у циљу очивања вредности