"РУСИЈА ЈЕ ПЛАТИЛА ВЕОМА ВИСОКУ ЦЕНУ" Путин: Руска рука ће стићи до свих наручилаца терористичког напада у „Крокусу“
РУКА Русије ће стићи до свих који су наручили и извукли корист из терористичког напада у „Крокус сити холу“ у Москви, изјавио је председник Русије Владимир Путин.

Фото Танјуг/АП
- Нама је важно да утврдимо не само директне извршиоце, него и све карике, криминалне ланце оних који су имали корист од тог злочина. Сигурно ћемо доћи до њих - рекао је руски лидер на проширеном састанку колегијума Министарства унутрашњих послова.
Русија је платила веома високу цену за терористички напад у „Крокус сити холу“, а анализа стања рада органа безбедности мора бити крајње објективна и професионална, истакао је Путин.
- Важно је, пре свега, да се безбедност подигне на нови ниво – осигурање реда, спортских објеката, транспорта и тржних и забавних центара, школа, болница, универзитета, позоришта и тако даље - казао је руски лидер.
Он је истовремено поручио да не треба допустити да недавни трагични догађаји у „Крокус сити холу“ испровоцирају пораст ксенофобије и исламофобије.
Путин је такође позвао Министарство унутрашњих послова да обрати пажњу на акције за неутрализацију организованог криминала.
- Имајући у виду да такве групе, а понекад је реч о правим криминалним синдикатима, често имају прекогранични карактер и да делују руку под руку са страним обавештајним службама, емисарима међународних радикалних екстремистичких структура - рекао је руски лидер.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: ЗАЈЕДНИЧКА ВЕЖБА: Кина, Русија и Иран са заједничком будућношћу

РУСИ СЕ СПРЕМАЈУ ЗА ВЕЛИКУ ОФАНЗИВУ: Напашће дуж целе линије фронта од 1.000 км, ево колико ће акција трајати
РУСКЕ трупе припремају се за нову офанзиву у наредним недељама како би појачале притисак на Украјину и ојачале позицију Кремља у евентуалним преговорима о прекиду ватре. Према тврдњама агенције АП, аналитичари сматрају да би нова офанзива могла да траје од шест до девет месеци.
29. 03. 2025. у 18:11

АМЕРИКА СПРЕМА ВЕЛИКИ УДАР: Бомбардери "убице" циљају нуклеарне електране у Ирану (ФОТО)
Сједињене Државе су распоредиле стелт бомбардере Б-2 Спирит у војну базу Дијего Гарсија у Индијском океану, потез који би наводно могао бити повезан са припремама за потенцијални напад на иранску нуклеарну инфраструктуру.
29. 03. 2025. у 19:25

МЕТАК У ЧЕЛУ, НАЂЕН МРТАВ У ЖБУЊУ: Шта значе злокобне тетоваже и број "187" пљачкаша из Сплита (ФОТО)
ИЗ ДРЖАВНОГ тужилаштва кажу како је разбојник преминуо од задобијених повреда, а фаталан је био метак у главу. И даље није познато да ли га је погодила полицајка или је пресудио сам себи.
29. 03. 2025. у 18:08
Коментари (0)