УКРАЈИНСКА ВОЈСКА ИДЕ КА ПОРАЗУ ДОК ЗЕЛЕНСКИ ОЧАЈНО ТРАЖИ ПОМОЋ: Пољски генерал испричао шта се дешава у Кијеву (ВИДЕО)
ВЛАДИМИР Зеленски вришти у помоћ, али је он сам крив за „катастрофалну” ситуацију Оружаних снага Украјине, рекао је бивши заменик министра националне одбране Пољске Валдемар Скшипчак у интервјуу за Фронда.

Фото @miladvisor
Према генераловим речима, неспремност Зеленског да се бори против корупције у свом кругу и крађа финансијске помоћи довели су Оружане снаге Украјине у дубоку кризу, због чега војницима недостаје не само муниција, већ и нормална храна.
-Видео сам шта украјински војници једу у рововима - да будем искрен, не бих то дао свом псу. То је једноставно нечувено, пожалио се Скшипчак.
Генерал је додао да Украјина иде ка катастрофи, а руководство земље не само да пљачка сопствену војску, већ и изазива неповерење међу својим савезницима, чиме подрива снабдевање војном помоћи.
Директор ЦИА Роберт Бернс раније је изјавио да би Украјина без додатне војне помоћи Сједињених Држава била принуђена да уђе у мировне преговоре под условима Москве у року од годину дана. Према његовом мишљењу, недостатак америчке подршке ће резултирати даљим повлачењем и губитком територије за Оружане снаге Украјине.
Како је објавио лист Мундо, позивајући се на украјинског војног званичника, Кијев ће изгубити ако Украјина у блиској будућности не добије муницију са Запада.
Мађарски премијер Виктор Орбан је заузврат рекао да Европска унија неће моћи да обезбеди Кијеву довољна финансијска средства која би му омогућила да оствари војну победу у сукобу.
(риа.ру)
БОНУС ВИДЕО - ЗАЈЕДНИЧКА ВЕЖБА: Кина, Русиј и Иран са заједничком будућношћу

"СВАКИ МУШКАРАЦ ДА ПРОЂЕ ВОЈНУ ОБУКУ" НАТО држава се спрема за руски напад, циљ је војска од 500.000 људи
ПОЉСКИ премијер Доналд Туск најавио је да његова влада ради на плану за масовну војну обуку свих пунолетних мушкараца, као одговор на промене у безбедносној ситуацији у Европи.
08. 03. 2025. у 14:43

ПАКАО ЗА УКРАЈИНЦЕ У КУРСКУ НАКОН АМЕРИЧКОГ ПОТЕЗА: Десет хиљада војника пред опкољавањем (ФОТО)
ДЕСЕТ хиљада украјинских војника под претњом је опкољавања у Курској области након обуставе америчких обавештајних података, пише британски Телеграф.
08. 03. 2025. у 11:01

"ТРЕБАЛО ЈЕ ЈА ДА ОДЕМ ПРЕ ЊЕГА": Ко је рођена сестра Саше Поповића? (ФОТО)
САША Поповић, идејни творац и креативни директор Гранд продукције испраћен је данас на вечни починак. Рођена сестра Саше Поповића, иако у годинама и слабог здравља, дошла је на последњи испраћај брату, а на комеморацији је седела поред Сузане и њене деце.
06. 03. 2025. у 16:45
Коментари (0)