ДЕВЕТ ОСОБА СТРАДАЛО У ЦРКВИ: Урушио се кров, 40 повређених, а страхује се да има још жртава (ВИДЕО)

Танјуг

02. 10. 2023. у 07:44

НАЈМАЊЕ девет особа је погинуло, а 40 их је повређено када се урушио кров цркве у граду Сијудад Мадеро на северу Мексика, а још 30 људи је, како се верује, заробљено испод рушевина.

ДЕВЕТ ОСОБА СТРАДАЛО У ЦРКВИ: Урушио се кров, 40 повређених, а страхује се да има још жртава (ВИДЕО)

Фото: Принтскрин/Твитер/@WorldInsights_

Како преноси Ројтерс, спасилачке екипе раде под рефлекторима како би допрли до заробљених, а у потрази учествују и пси трагачи. Бискуп Хосе Армандо Алварез из римокатоличке бискупије Тампико рекао је да се кров цркве срушио док су се верници причешћивали и замолио друге да се моле за преживеле.

- У овом тренутку се обавља рад на извлачењу људи који су још увек под рушевинама - рекао је бискуп Армандо у видео-поруци подељеној на друштвеним мрежама.

Снимци урушавања који су се појавили на друштвеним мрежама приказују како се урушава кров цркве и како се након тога руше и спољни зидови од жуте цигле.

Портпарол Министарства безбедности Хорхе Куелар захвалио се локалним предузетницима који су уступили опрему за уклањање рушевина и спасавање својих фирми.

БОНУС ВИДЕО: СРУШИО СЕ ЗИД ПИЈАЦЕ "МЕРКАТОР" - Има повређених

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋ ОТКРИО ВЕЗЕ УСАИД-А И ЦРТЕ: Организација Да смрадови оду добијала 190.000 евра, биће још много изненађења наредних дана

ВУЧИЋ ОТКРИО ВЕЗЕ УСАИД-А И ЦРТЕ: Организација "Да смрадови оду" добијала 190.000 евра, биће још много изненађења наредних дана

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обишао је у Ковину завршне радове на градском купалишту ''Шљункара'' и том приликом открио да је организација УСАИД плаћала 190 хиљада евра преко ЦРТЕ организацији која се зове "Да смрадови оду".

09. 03. 2025. у 11:56 >> 13:15

Коментари (0)

ЖЕЛИМ ДА БУДЕМ ГЛАДИЈАТОР: Стефанос Циципас пуца од самопоуздања