ПРВА ФОТОГРАФИЈА ДРОНА КОЈИ ЈЕ ПАО КОД МОСКВЕ: Узбуна у руској престоници, ево шта је била могућа мета (ФОТО)
БЕСПИЛОТНА летелица је пала данас стотину километара југоисточно од Москве, недалеко од гасне компресорске станице, саопштиле су руске власти и додале да су се још три летелице овог типа срушиле у другим деловима Русије.

Фото: Твитер/@Gerashchenko_en/Профимедиа/Илустрација
Неколико инцидената са дроновима догодило се последњих месеци на руској територији, понекад веома далеко од линије фронта у Украјини, али ово је први пут да се тако нешто догодило у близини главног града. Гувернер Московске области Андреј Воробјов рекао је да је дрон пао недалеко од села Губастово, око 100 километара југоисточно од Москве.
Саветник украјинског министра одбране Антон Герашенко објавио је фотографију, која се раније појавила на друштвеним мрежама, а која наводно представља дрон који је пао у московској области.
Наводно је у питању дрон украјинске производње UJ-22, са дометом 800 километара. Ова информација, као ни да ли се на фотографији заиста види украјински дрон који је пао у московској области, за сада није званично потврђена.
Циљ је вероватно био цивилни објекат који није оштећен, саопштио је Воробјов. Он није навео друге детаље, али село Губастово се налази у близини гасне компресорске станице. Нема жртава, нема штете на терену, додао је он, напомињући да тајна служба ФСБ и други органи раде на решавању ситуације.
Регионално министарство енергетике, како преноси агенција Риа Новости, саопштило је да пад дрона није изазвао кризу и да гасоводна мрежа функционише нормално. Поред тога, руска војска је саопштила да је преко ноћи оборила две украјинске беспилотне летелице које су гађале цивилну инфраструктуру на југозападу Русије.
- Кијевски режим је покушао да дроновима нападне цивилну инфраструктуру у Краснодарском крају и Републици Адигеји. Две беспилотне летелице су неутралисане без наношења штете - саопштило је руско Министарство одбране.
Власти Брјанске области, која се граничи са Украјином, такође су јутрос саопштиле да је на њиховој територији оборен украјински дрон. Жртава и штете није било, саопштио је гувернер региона Александар Богомаз. Остаци три дрона пронађени су и у ноћи на улицама Белгорода, рекао је гувернер тог региона Вјачеслав Гладков.
БОНУС ВИДЕО: ВЕЖБЕ У РАТНИМ УСЛОВИМА - Посаде руских тенкова Т-80БВМ вежбају гађање
Препоручујемо

ПОВРЕЂЕНЕ НАЈМАЊЕ ЧЕТИРИ ОСОБЕ: У Русији се срушио хеликоптер приликом слетања
28. 02. 2023. у 15:18

ХОР ЋЕ ПЕВАТИ НА САХРАНИ: Овако ће Саша Поповић бити испраћен на вечни починак, опело ће служити више свештеника
КРЕАТИВНИ директор "Гранда" Саша Поповић преминуо је 1. мата у болници у Паризу, а у четвртак ће бити сахрањен на Бежанијском гробљу и његови најмилији ће га испратити уз хор.
04. 03. 2025. у 17:37

"БИЋЕТЕ УХАПШЕНИ ИЛИ ПРОТЕРАНИ" Трамп запретио студентима ако започну незаконите протесте
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп запретио је да ће укинути савезно финансирање факултетима, школама и универзитетима који омогућавају „незаконите протесте“.
04. 03. 2025. у 15:24

ПРЕМИНУО ПЕВАЧ БОРА БОЈИЋ: Био је власник чувеног свадбарског хита и солиста Радио Београда
НАРОДНА музика је остала без још једног великог мајстора. 4. марта 2025. године.
05. 03. 2025. у 19:04
Коментари (4)