ЛУКАШЕНКО СИГУРАН: Са десет дронова можемо затворити нашу границу са Украјином
ПРЕДСЕДНИК Белорусије Александар Лукашенко изјавио је да десетак белоруских беспилотних летелица у потпуности може да затвори јужну границу са Украјином, пренела је белоруска агенција „Белта“.
Фото: Профимедиа/Илустрација
Он је подсетио да је белоруска војска пре свега усмерена на заштиту своје територије, а не на напад, те се стога и производе такви примерци наоружања.
- Овде смо, наравно, лидери у свету, а то је подједнако важно као и поседовање таквих беспилотних летелица које могу да нападају одређене циљеве. Десетак таквих зелених уређаја може у потпуности да затвори јужну границу наше земље са Украјином од дронова и других ваздушних мета - рекао је Лукашенко током посете Брестској области.
Белоруском лидеру су на полигону демонстриране борбене могућности белоруских дронова. Он је оценио да су „сви системи унапређени и да добро раде“.
- Сви су погодили мете. То је добро. Наставићемо са радом. Имамо на чему да радимо. Потражња за њима је већ велика. Не мислим на Украјину – још пре Украјине - нагласио је Лукашенко.
Такође је рекао да Белорусија осигурава своју безбедност и да не намерава да затвара границе земље.
Он је поновио да Белорусији данас није потребан никакав рат, те да не верује у могућност избијања трећег светског рата.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
БОРБА ПРОТИВ ДРОНОВА: Руске беспилотне летелице изнад Украјине
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!
ИРАН је данас упозорио Бугарску да не дозволи Сједињеним Америчким Државама коришћење своје територије за војне операције против Техерана, након што је бугарска влада најавила да ће тражити одобрење парламента за размештање америчких авиона за допуну горива у тој земљи.
21. 07. 2026. у 18:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
ДЕЧАК ЈЕО КОБАСИЦУ И УМРО: "Кад би знали шта крпељ може..." Први смртни случај у свету
РЕЧ је о првом познатом смртном случају на свету узрокованом овом алергијом.
21. 07. 2026. у 22:20 >> 23:04
Коментари (0)