ЕКСПЛОЗИЈЕ НА КРИМУ: Танка црвена линија између Путина и Зеленског
ДАН након серије експлозија које су потресле руску ваздухопловну авио базу Саки на полуострву Крим и у којима је једна особа погинула а више повређено, сви се питају исто - како је до овога дошло.

Фото: Google maps/Јутјуб/Baige News
Удар на Крим својеврсна је црвена линија у рату Украјине и Русије и реторици Владимира Путина.
Украјинци, преноси портал Дриве Wарзоне, тврде да је реч о њиховом војном успеху и да он нема везе са помоћи са Запада. Реч је, кажу, о оружју домаће производње, али нису навели којем. Слично је писао и Њујорк тајмс позивајући се на неименоване изворе.
Да би погодили мете на Криму, потребни су им системи са дометом између 200 и 300 километара.
Бивши саветник у украјинској влади Виктор Андрусив раније је помињао постојање таквог оружје не прецизирајући о каквом је оружју тачно реч. Андрусив, који је отишао с положаја прошлог месеца без објашњења, познат је по томе да је позивао да се ракетама дугог домета гађа мост преко мореуза Керч који повезује Крим са руским копном.
Стручњаци кажу да је напад на кримску базу могао бити изведен и авионом или дроном, а могуће је и да су ракете краћег домета биле тајно испаљене са самог Крима - саботажа или, како што сад тврде Руси, обична незгода у бази.
Украјински председник Володимир Зеленски није у ноћашњем обраћању јавности директно помињао експлозије али је поручио да се Украјина никада неће одрећи Крима.
Најмање 12 експлозија потресло је комплекс код Новофедоривке крај града Сакија, где је, како се верује, смештена 43. вазгухоплобвна чета руске војске.
Руско министарство одбране саопштило је да су експлозије изазване случајним пожаром у бази и да штета није велика.
(Курир)
БОНУС ВИДЕО:
БОРБЕНА АКТИВНОСТ "УРАГАНА": Снимци Министарства одбране Русије
Препоручујемо

ХОР ЋЕ ПЕВАТИ НА САХРАНИ: Овако ће Саша Поповић бити испраћен на вечни починак, опело ће служити више свештеника
КРЕАТИВНИ директор "Гранда" Саша Поповић преминуо је 1. мата у болници у Паризу, а у четвртак ће бити сахрањен на Бежанијском гробљу и његови најмилији ће га испратити уз хор.
04. 03. 2025. у 17:37

"БИЋЕТЕ УХАПШЕНИ ИЛИ ПРОТЕРАНИ" Трамп запретио студентима ако започну незаконите протесте
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп запретио је да ће укинути савезно финансирање факултетима, школама и универзитетима који омогућавају „незаконите протесте“.
04. 03. 2025. у 15:24

"ХОЋУ ЕУТАНАЗИЈУ" Ведрана Рудан донела одлуку: "Рекла сам деци да је готово, нећу да умирем на рате"
ЗА лечење јој је било потребно доста новца, а део је стигао из Србије, од директора издавачке куће која објављује њена дела.
03. 03. 2025. у 09:53
Коментари (2)