ИТАЛИЈА У ПАНИЦИ, ЗБОГ САНКЦИЈА ТРПИ ВИШЕ НЕГО РУСИЈА: Забрана увоза, који се мери милијадрама, угрозиће Апенинско полуострво
У ИТАЛИЈИ звони аларм због огромног ризика од одмазде према Москви.
Економске санкције Руској Федерацији се на сцени италијанске економије појавјују као „разорна олуја“ са натежим последицама и веома нејасном будућношћу за поновно оживљавнаје извоза и увоза на националном нивоу.
Најновији скок цена гаса и петролеја погоршавају ионако већ рекордни скок цена у области енергентике. Од 25. фебруара цена гаса је експлодирала, већ су неки велики сектори потрошача гаса морали да успоре или затворе привремено производњу.
Када је реч о ценама јуриша се ка новим рекордима и код основних животних намирница, највише прехрамбених производа, који неће моћи да се извозе и терет ће пасти на индустрију у том сектору и на грађане.
Италијански економисти говоре о опасном ефекту и економском ланцу губитака због рата у Украјини и санкцијама према Русији. Из Нацоналног удружења индустријалаца (Конфиндустрија) алармира се понајпре због сектора индустрије која је већ погођена ковидом, па си затворена многа постројења, а сада се увећава цена гаса.
У 2020. години размена између Италије и Русије износила је око 20 милијарди евра, од тога Москва је куповала робу за више одо 12 милијарди, а извоз из Италије је био нешто више од седам милијарди. И бивши премијер Романо Проди износи податке да су Италија и Немачка две земље које највише извозе у Русију и ако санкције ограничавају извоз сигурно ће губитак ове две земље бити немерљив. Оснивано се страхује да ће се Руси моментално окренути према Кини, са којом већ имају импресивне међутрговинске односе, а потом ће бити веома тешко поново се вратити на старо тржиште.
Председник Националног удружења пољоривредника (Конфагрикултура) Масимилијано Ђансанти изражава и другу врсту забринутости за производе који би евентуално ушли у Русију из Италије и обрнуто, због обарања вредности рубље у односу на евро. То ће, сматра, додатно да умањи увоз италијанских производа.
Извоз призвода моде, високе моде, луксузних прозвода, као и производа из индустрије намештаја и уређења и дизајна, годишње Италији доноси 400 милиона евра. Прошле године Русија је од Италије, која је први извозник вина у ту земљу, чак и повећала увоз и зарада је 1.155 милијарди долара. Када је реч о пастама, слаткишима, или фармацеутским производима, само у 2020-2021. Италија је извезла у Русију и Украјину у вредности од 310 милиона евра.
А биланс колико ће робе извезене у Русију због санкција руским банкама остати ненаплаћено тек ће се процењивати касније. Укратко, на помолу је црни период за извоз Италије.
БОНУС ВИДЕО - ЧЕЧЕНСКИ БОРЦИ У УКРАЈИНИ: Део специјалних руских јединица на путу на фронт
Препоручујемо
САНКЦИЈЕ РУСИЈИ НЕ МОГУ НИШТА: Нове мере Запада удариће по џеповима Американаца
23. 02. 2022. у 08:37
"СВЕ ЈЕ РУСИЈА, САМО ЈЕ КОСОВО СРБИЈА!" Подршка православној браћи из Никшића - Путине, Србине! (ВИДЕО)
28. 02. 2022. у 19:16 >> 19:17
ТАЧНО НА ОВОМ МЕСТУ БИ МОГАО ПОЧЕТИ ТРЕЋИ СВЕТСКИ РАТ: Путин га сматра својом територијом, НАТО трупе већ распоређене
ОВАЈ снегом прекривени гранични мост између две средњовековне тврђаве у делу Естоније где се говори руски, могао би бити место где ће започети трећи светски рат, пише Политико.
26. 12. 2024. у 08:55
ПОЈАВИЛА СЕ ШОК ТВРДЊА: "Руси су оборили авион у Казахстану, погледајте трагове експлозије на репу летелице"
АВИОН Азербејџан ерлајнса, који се 25. децембра срушио на путу за Русију, можда је оборен руском ракетом земља-ваздух, према извештајима руских медија који нису наклоњени Кремљу и руском председнику Владимиру Путину.
26. 12. 2024. у 07:44
А ПОСЛЕДИЦЕ? Кина гради највећу хидроелектрану на свету - иселиће милионе људи, "кешираће" невероватне 35 милијарде долара
ПРОИЗВОДИЋЕ троструко више од 88.2 милијарде kWh, колики је пројектовани капацитет тренутно највеће хидроелектране на свету - "Три кланца" у централној Кини.
26. 12. 2024. у 14:37
Коментари (0)