"СУМЊИВА" ПРОШЛОСТ ТАЛИБАНСКЕ ВЛАДЕ: Министар полиције је син оснивача терористичке "Мреже Хаканија"
МАДА је министар спољних послова Русије Сергеј Лавров изјавио да ће Русија подржати нову владу Авганистана ако у њој буду представљени сви народи те државе, из најновијих коментара се види да у Москви постоји опрез према новој власти.
На свечану церемонију у Кабулу поводом формирања нове владе неће путовати нико из Москве, већ ће присуствовати само руски амбасадор.
Због чега у Москви, али и у многим другим земљама, постоји велика суздржаност према новоформираној влади Авганистана, види се из писања руских медија. Репортер "Комсомолске правде" Александар Коц, који је минулих дана извештавао из Авганистана, у дугачком тексту објашњава да су у привремену владу ушли људи који су својевремено организовали диверзије и који су на међународним потерницама.
Премијер ће бити мула Мохамед Хасан Ахунд који руководи Шуром, тј. Саветом талибана. Он је био губернатор града Кандахара. За њега кажу да је "компромисна фигура" око које су се сложиле све фракције талибана.
Први његов заменик ће бити такође мула, Абдул Гани Бардар, који је лидер политичког крила талибана. Он је својевремено ратовао против совјетске армије. Други потпредседник владе је такође мула, Абдул Селам Ханафи, главни политички представник талибана у Катару. Деведесетих година је у влади талибана био заменик министра образовања.
Министар одбране ће бити Мухамед Јакуб Муџахид, син муле Омара који се сматра оснивачем талибана.
Министар полиције ће бити Сираџудин Хакани, син оснивача терористичке организације "Мрежа Хаканија", најрадикалнијег крила талибана. Управо је та организација припремила диверзију у хотелу "Серена" у Кабулу, али и низ других диверзија. Хакани је планирао атентат и на Хамида Карзаја који је био председник Авганистана од 2004. до 2014. Својевремено су Американци за њим расписали потерницу, а награда за хватање је била пет милиона долара.
Шеф обавештајне службе Авганистана ће бити Абдул Хак Васик, бивши заменик министра обавештајне службе талибана. Њега су 2001. ухватили Американци у Авганистану и од јануара 2002. до 2014. је био у логору Гвантанамо на Куби. Размењен је са још четворицом талибана за заробљене америчке војнике.
Кад се прочитају биографије нових чланова владе, разумљиво је што се многе земље не журе да их признају.
ПОЗВАНИ
НА ту свечаност у Кабулу поводом формирања нове владе талибани су позвали представнике Русије, Кине, Турске, Ирана, Пакистана и Катара.
НИ ЕУ НЕ ПРИХВАТА
ЕВРОПСКА унија не прихвата привремену талибанску владу у Авганистану, након што су они именовали неколико лидера, рекавши да талибани нису испунили обећање да ће укључити жене и друге верске групе. А један високи званичник ЕУ је изразио опрез и због тога што влада укључује људе који су под санкцијама УН и за којима САД трагају.
Препоручујемо
ПОЗНАТИ РУСКИ РАТНИ РЕПОРТЕР: Америка починила „историјску издају“ у Авганистану
08. 09. 2021. у 14:56
ЗАХАРОВА БРУТАЛНО ОДГОВОРИЛА АНАЛЕНИ БЕРБОК: Шта је са америчким војним базама у Немачкој?
ЗВАНИЧНА представница Министарства спољних послова Русије Марија Захарова одговорила је на изјаву немачке шефице дипломатије Аналене Бербок о руским базама у Сирији, подсетивши је на америчке војне базе у Немачкој.
03. 01. 2025. у 19:49
БИЋЕ ПУНО СНЕГА, ЧАК И У БЕОГРАДУ: Метеоролог дао прогнозу за празнике, па открио какво ће бити лето и све изненадио
ГОСТ јутарњег програма "Новости" био је метеоролог Иван Ристић који је говорио о томе какво нас време очекује после празника, али и током лета и целе године.
03. 01. 2025. у 20:35
КАКО ДАНАС ИЗГЛЕДА ТИТОВ СИН: У пензију отишао као хрватски дипломата, живи ван очију јавности, а ћерка је његово највеће богатство (ФОТО)
АЛЕКСАНДАР Мишо Броз, син Јосипа Броза Тита, након завршетка своје успешне дипломатске каријере провео је последњих десет година углавном далеко од очију јавности.
02. 01. 2025. у 17:07
Коментари (0)