"СУМЊИВА" ПРОШЛОСТ ТАЛИБАНСКЕ ВЛАДЕ: Министар полиције је син оснивача терористичке "Мреже Хаканија"
МАДА је министар спољних послова Русије Сергеј Лавров изјавио да ће Русија подржати нову владу Авганистана ако у њој буду представљени сви народи те државе, из најновијих коментара се види да у Москви постоји опрез према новој власти.
На свечану церемонију у Кабулу поводом формирања нове владе неће путовати нико из Москве, већ ће присуствовати само руски амбасадор.
Због чега у Москви, али и у многим другим земљама, постоји велика суздржаност према новоформираној влади Авганистана, види се из писања руских медија. Репортер "Комсомолске правде" Александар Коц, који је минулих дана извештавао из Авганистана, у дугачком тексту објашњава да су у привремену владу ушли људи који су својевремено организовали диверзије и који су на међународним потерницама.
Премијер ће бити мула Мохамед Хасан Ахунд који руководи Шуром, тј. Саветом талибана. Он је био губернатор града Кандахара. За њега кажу да је "компромисна фигура" око које су се сложиле све фракције талибана.
Први његов заменик ће бити такође мула, Абдул Гани Бардар, који је лидер политичког крила талибана. Он је својевремено ратовао против совјетске армије. Други потпредседник владе је такође мула, Абдул Селам Ханафи, главни политички представник талибана у Катару. Деведесетих година је у влади талибана био заменик министра образовања.
Министар одбране ће бити Мухамед Јакуб Муџахид, син муле Омара који се сматра оснивачем талибана.
Министар полиције ће бити Сираџудин Хакани, син оснивача терористичке организације "Мрежа Хаканија", најрадикалнијег крила талибана. Управо је та организација припремила диверзију у хотелу "Серена" у Кабулу, али и низ других диверзија. Хакани је планирао атентат и на Хамида Карзаја који је био председник Авганистана од 2004. до 2014. Својевремено су Американци за њим расписали потерницу, а награда за хватање је била пет милиона долара.
Шеф обавештајне службе Авганистана ће бити Абдул Хак Васик, бивши заменик министра обавештајне службе талибана. Њега су 2001. ухватили Американци у Авганистану и од јануара 2002. до 2014. је био у логору Гвантанамо на Куби. Размењен је са још четворицом талибана за заробљене америчке војнике.
Кад се прочитају биографије нових чланова владе, разумљиво је што се многе земље не журе да их признају.
ПОЗВАНИ
НА ту свечаност у Кабулу поводом формирања нове владе талибани су позвали представнике Русије, Кине, Турске, Ирана, Пакистана и Катара.
НИ ЕУ НЕ ПРИХВАТА
ЕВРОПСКА унија не прихвата привремену талибанску владу у Авганистану, након што су они именовали неколико лидера, рекавши да талибани нису испунили обећање да ће укључити жене и друге верске групе. А један високи званичник ЕУ је изразио опрез и због тога што влада укључује људе који су под санкцијама УН и за којима САД трагају.
Препоручујемо
ПОЗНАТИ РУСКИ РАТНИ РЕПОРТЕР: Америка починила „историјску издају“ у Авганистану
08. 09. 2021. у 14:56
СРАМНЕ РЕЧИ АНГЕЛЕ МЕРКЕЛ У МЕМОАРИМА: Ево шта је написала о бомбардовању Србије, ратовима и Западном Балкану
СА МНОГО помпе, у књижаре су стигли мемоари бивше немачке канцеларке Ангеле Меркел под насловом „Слобода“. У њима се на неколико места спомињу Србија и Западни Балкан.
26. 11. 2024. у 17:09
(МАПА) РУСИ НАПРЕДУЈУ У ТОРЕЦКУ: Огласио се Пушилин, жестоке борбе воде се за град (ВИДЕО)
ЈЕДИНИЦЕ руске војске напредују у Дзержинску (украјински назив за Торецк), јавио је на Телеграм каналу шеф ДНР Денис Пушилин.
24. 11. 2024. у 18:59
ПУТИНОВ НОВИ САВЕЗНИК? Ко је потенцијални румунски председник - НАТО ракетни штит назива СРАМОТОМ, диви се Мађарској
НЕЗАВИСНИ ултрадесничарски кандидат на председничким изборима у Румунији Калин Ђорђеску освојио је највише гласова у првом кругу и највећи је фаворит за победу у другом кругу, у који ће највероватније ићи са Еленом Ласчони испред партије "Save Romania Union" (УСР).
25. 11. 2024. у 15:22
Коментари (0)