ПОСТИГНУТ ДОГОВОР: Додик - Изборни закон БиХ биће упућен у Парламентарну скупштину

Татјана Његомир

17. 04. 2024. у 20:17

СПРЕМНИ смо да покушамо у наредних пар дана да упутимо Изборни закон БиХ на одлучивање у Парламентарну скупштину и да видимо на који начин можемо да деблокирамо европски пут, изјавио је данас председник СНСД-а Милорад Додик.

ПОСТИГНУТ ДОГОВОР: Додик - Изборни закон БиХ биће упућен у Парламентарну скупштину

Фото Парламент БиХ

- Жао нам је што је дошло до застоја након добијања статуса преговарача, дошли смо у ситуацилу да тражимо решење, рекао је Додик након састанка партнера у власти на заједничком нивоу - српске стране, бошњачке стране и лидера ХЏ-а Драгана Човића.

Председник ХЏ-а БиХ Драган Човић рекао је да би проблеми у БиХ били решени усвајањем изборног закона БиХ у Парламентарној скупштини БиХ, преноси РТРС.

- Чини ми се да је решење у томе да до идућег петка у парламентарној процедури усвојимо изборни закон БиХ, рекао је Човић.

Председник СДП-а Нермин Никшић је истакао да му је жао што је заустављен почетни замах.

- Овај данашњи састанак је завршен на начин да смо опредељени да, како су то рекли и моји претходници, се покушамо вратити на ЕУ пут, да деблокирамо тај, да се окренемо решавању питања. И оно што смо досад постизали је да заједничким договором дођемо до законских решења која ћемо ми доносити, а не која ће бити наметнута, рекао је Никшић.

Председник странке Народ и правда Елмедин Конаковић истакао је да је данас током разговора био другачији амбијент и да су политички актери успели да се договоре о "веома, веома тешким питањима".

БОНУС ВИДЕО: БРНАБИЋ: Срамота је да се Ђорђе Станковић током расправе у СЕ не јави за реч, а народ му плаћа све

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СВАКИ МУШКАРАЦ ДА ПРОЂЕ ВОЈНУ ОБУКУ НАТО држава се спрема за руски напад, циљ је војска од 500.000 људи

"СВАКИ МУШКАРАЦ ДА ПРОЂЕ ВОЈНУ ОБУКУ" НАТО држава се спрема за руски напад, циљ је војска од 500.000 људи

ПОЉСКИ премијер Доналд Туск најавио је да његова влада ради на плану за масовну војну обуку свих пунолетних мушкараца, као одговор на промене у безбедносној ситуацији у Европи.

08. 03. 2025. у 14:43

ТРЕБАЛО ЈЕ ЈА ДА ОДЕМ ПРЕ ЊЕГА: Ко је рођена сестра Саше Поповића? (ФОТО)

"ТРЕБАЛО ЈЕ ЈА ДА ОДЕМ ПРЕ ЊЕГА": Ко је рођена сестра Саше Поповића? (ФОТО)

САША Поповић, идејни творац и креативни директор Гранд продукције испраћен је данас на вечни починак. Рођена сестра Саше Поповића, иако у годинама и слабог здравља, дошла је на последњи испраћај брату, а на комеморацији је седела поред Сузане и њене деце.

06. 03. 2025. у 16:45

Коментари (0)

НЕ РАЗМИШЉАМ О ПРВОМ МЕСТУ: Црна серија Александра Зверева се наставља и у Индијан Велсу