ТАЈНЕ ИЗ ПОРОДИЧНОГ АЛБУМА ЗНАМЕНИТЕ ПОРОДИЦЕ КОСТИЋ: Нова, документарна поставка у Галерији Ранчићева кућа
ДОКУМЕНТАРНА изложба "Скице из живота породице Костић", у Ранчићевој кући, галерији Центра за културу Гроцка (Мајевичка 9, Београд-Гроцка), доноси до сада невиђену, оригиналну фото-документацију из породичних албума ове угледне породице, тачније - профеосора др Александра Костића, професора др Смиље Костић-Јоксић и композитора Војислава Вокија Костића.

Фото помо
Поставку чине и њихови лични предмети и знамења, карактеристичне цртице из живота оца, мајке и сина, који су утицали на науку, уметност и културу Србије. Ове године се, иначе, навршава и 130 година од рођења и 40 година од смрти Александра Ђ. Костића.
Ауторке изложбе су професор др Нела Пушкаш, хистолог, Институт за хистологију и ембриологију "Проф. др Александар Ђ. Kостић" Медицинског факултета Универзитета у Београду и кустос Зорица Атић, историчар уметности, директорка Центра за културу Гроцка - установе културе ГО Гроцка.

АМЕРИЧКИ ВОЈНИЦИ ПРОНАЂЕНИ МРТВИ НА ГРАНИЦИ СА БЕЛОРУСИЈОМ: Нестали током вежбе, узбуна у НАТО
ЧЕТИРИ америчка војника која су нестала током НАТО вежби у Литванији су погинула, јавио је портал ЛРТ (Литванска радио-телевизија), позивајући се на изворе.
26. 03. 2025. у 17:16

РОДИТЕЉИ ПОГИНУЛЕ ДЕЦЕ ФОРМИРАЛИ ЖИВИ ШТИТ: Не дозвољавају да се тела однесу на обдукцију
РОДИТЕЉИ који су у пожару изгубили своју децу у дискотеци "Пулс" у Кочанима не дозвољавају да се тела настрадалих однесу на додатну обдукцију у Скопље, тражећи да им се одмах предају како би припремили сахране, јавља Плусинфо.
16. 03. 2025. у 19:40

МОРАЛА ЈЕ ДА ИСПУНИ 7 БИЗАРНИХ УСЛОВА: Како је Ри Сол Џу постала жена севернокорејског лидера?
РИ СОЛ ЏУ супруга севернокорејског лидера Ким Џонг Уна, обавијена је велом мистерије, а информације о њиховом односу су ограничене и често непотврђене због затворености Северне Кореје
26. 03. 2025. у 13:12
Коментари (0)