ПРИТВОР ДО 30 ДАНА: Приведена тројица осумњичених за трговину више од 100 килограма дроге

Љиљана Прерадовић

13. 02. 2025. у 21:13

ТРОЈИЦИ осумњичених за неовлашћену производњу и стављање у промет дроге, Р.Б. (41) из Новог Сада и његовом суграђанину Љ.Д. (49) и Н.П. (42) из Бачке Паланке, судија за претходни поступак Вишег суда, вечерас је одредио притвор до 30 дана.

ПРИТВОР ДО 30 ДАНА: Приведена тројица осумњичених за трговину више од 100 килограма дроге

ФОТО:МУП

 

Притвор им је, како наводе у Вишем суду у Новом Саду, одређен  због постојања особитих околности које указују да би осумњичени боравком на слободи могли ометати поступак  утицањем на сведоке и да би у кратком временском периоду могли поновити кривично дело за које су основано сумњиви.

ФОТО:МУП

Против овог решења, како додају, дозвољена је жалба кривичном ванпретресном већу Вишег суда у Новом Саду.

После заплене више од 100 килограма дроге, притворени су  тројица осумњичених  Новосађани Р.Б. и Љ.Д. и Н.П. из Бачке Паланке.

Ово је, како је после хапшења ове „тројке“ изјавио потпредседник Владе и министар унутрашњих послова Ивица Дачић, у последњим месецима једна од највећих заплена. Полиција је, како је саопштено, запленила 100 килограма и 520 грама марихуане и четири килограма и 150 грама кокаина.

ФОТО:МУП

Поводом хапшења Р.Б,. једног од осумњичених и његово довођење у везу са Фондацијом „Тате Новосађани“ у појединим медијима, Мирослав Ђорђевић, један од оснивача и управљача том Фондацијом, за „Новости“ каже да осумњичени јесте био члан Фејсбук групе, која броји више од 13.200 људи.

- Тај осумњичени нема никакве везе, нити додирних тачака са оснивањем и вођењем Фејсбук групе „Тате Новосађани“ – категоричан је Ђорђевић, истичући да је Р.Б. био само обичан члан.

Ђорђевић даље истиче да, када су сазнали да је Р.Б. ухапшен, и за које кривично дело се сумњичи, одмах је избачен из поменуте Фејсбук групе.

- Колико нам је познато, он има приватну фирму, ваљда се бави таксирањем, а има и неку своју Фејсбук групу – каже Ђорђевић. - Као члан наше групе учествовао је у донацијама и прикупљању помоћи.

О Ђорђевићевом повезивању са организацијом УСАИД и Виртус награди, коју је добио за индивидуалну филантропију од Траг фондације, Ђорђевић каже да није реч ни о каквој робној или новчаној награди, али да УСАИД Фејсбук сраница сваког месеца наводи по једног добитника, па је тако текст о његовом хуманитарном раду  изашао у новембру прошле године.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОЦУРИО ПОВЕРЉИВИ ДОКУМЕНТ ИЗ ПЕНТАГОНА: Европа нек се брани сама у случају руског напада, друга држава је главна претња

ПРОЦУРИО ПОВЕРЉИВИ ДОКУМЕНТ ИЗ ПЕНТАГОНА: Европа нек се брани сама у случају руског напада, друга држава је главна претња

СУПРОСТАВЉАЊЕ руској агресији, некада једна од кључних тачака Националне одбрамбене стратегије из 2022. године током администрације Џозефа Бајдена, три године касније више није међу најважнијим приоритетима Сједињених Америчких Држава.

01. 04. 2025. у 12:17

Коментари (0)

ЈЕДВА ЧЕКАМ ДА УЂЕМ У РИНГ: Сара Ћирковић започела припреме за меч за светску професионалну титулу