Фељтон
Текстови
Лагуми пуни – тајни
Подземни простор на потезу од Бранковог моста до Калемегдана чине лагуми испуњени велом тајни и мистерија. Лагуми су служили за складиштење робе или склоништа, зависно од времена на балканској ветрометини.
Мистерија – Римски бунар
Алфред Хичкок опчињен амбијентом дубоким више од 60, а широким 23,4 метра. Историчари тврде да је бунар служио као силос за жито, али и тамница. Ко је и када саградио овај објекат на Калемегдану?
Мирис старог Рима
Данашњим најпрометнијим улицама града некада су текле реке. Капиталне грађевине у срцу Београда као лађе на подземним водама.
Свака стопа – гроб до гроба
Гробља су се простирала од самог Калемегдана, дуж централних делова града, на скоро сваком месту данашњег урбаног београдског језгра.
Енигма испод Таша
Загонетка звана Ташмајдан остаје и данас недокучива. На овом простору, а не на Врачарском платоу, спаљене мошти Светог Саве. Чему су служиле простране дворане дубоко под земљом(?).
Тврђава – колевка града
Београд је **рођен** на Калемегдану. Како су Аустријанци потукли Турке 1717. године. Галерија под ведрим небом. Мотоцикл са слике из историје.
Чари земунских земуница
Трагови аустријског присуства у пуном сјају и тамо где сјај сунца не допире. Преко зиме је лед са Дунава складиштен за летње залихе. Зашто је на Ћуковцу нестабилан терен за градњу?
Тајна бежанијског брега
Испод железничке станице Тошин бунар налазио се командни центар Ратног ваздухопловства Краљевине Југославије. Ратно пролеће 1941. однело је животе 137 наших најбољих пилота.
Лавиринт испод станице
Како су се у борбама за ослобођење Београда Немци неопажено извукли из зграде у Немањиној (?). У време немачке окупације, памте старији Београђани, овим делом града ни **мува није могла да прелети**.
Куле испод града
У време Другог светског рата Немци су на Чукарици направили неколико подземних објеката. Стратешка позиција за контролу са реке.