ПОРЕСКА УПРАВА ОБЈАВИЛА КАЛЕНДАР: Ово су обавезе фирми за октобар
ПОРЕСКА управа објавила је календар пореских обавеза фирми за октобар, према коме рок за прве обавезе у овом месецу истиче у понедељак, 7. октобра, до када је неопходно доставити обавештења о закљученим уговорима о извођењу естрадног програма забавне и народне музике и других забавних програма у септембру и извештаје о измирењу обавезе запошљавања особа са инвалидитетом за септембар и уплати средстава.

Фото: Архива ВН
Такође, 10. октобра истиче рок за подношење пореске пријаве и плаћање пореза на премије неживотних осигурања за септембар, као и за подношење пореске пријаве и плаћање пореза на додату вредност (ПДВ) за септембар од стране пореског дужника из члана 10 Закона о ПДВ, а 15. октобар је датум када истиче рок за измирење највећег броја обавеза у октобру.
До тада је неопходно платити аконтације пореза и доприноса на приходе од самосталне делатности за септембар, затим порез на приход од пружања угоститељских услуга за трећи квартал ове године, доприносе за свештенике и верске службенике, домаће држављане запослене у иностранству и иностране пензионере за септембар.
Фирме су обавезне да поднесу пореске пријаве о обрачунатим и плаћеним доприносима за обавезно социјално осигурање за осниваче, односно чланове привредног друштва за септембар, као и да поднесу пореске пријаве и плате порез на додату вредност за септембар до 15. октобра.
Исти датум важи и за подношење обрасца ПИД ПДВ 1 за септембар ако је у том месецу испуњен један од критеријума за стицање статуса обвезника ПДВ који претежно обавља промет добара у иностранство, те за подношење пореске пријаве на обрасцу ПППДВ и плаћање ПДВ за треће тромесечје ове године и подношење обрасца ПИД ПДВ 1 за треће тромесечје ако је обвезник у том периоду испунио један од критеријума за стицање статуса обвезника ПДВ који претежно обавља промет добара у иностранству.
Наводи се и да 15. октобра истиче рок за плаћање аконтације пореза на добит правних лица за септембар, за плаћање обрачунате акцизе за другу половину септембра, за подношење пореске пријаве за обрачун акцизе за септембар и подношење пореске пријаве о обрачуну акцизе и плаћању акцизе на електричну енергију за крајњу потрошњу за септембар.
До 30. октобра неопходно је поднети пореске пријаве на обрасцу ПП ОПО-К и платити обавезе за приходе од уговорене накнаде од ауторских и сродних права и уговорене накнаде за рад на које се порез плаћа самоопорезивањем за трећи квартал 2024. године.
БОНУС ВИДЕО: МАЛИ НА ЕКСПО ГРАДИЛИШТУ: Министар финансија предао Досије за признање Специјализоване изложбе ЕXПО
Препоручујемо

БРАЗИЛСКА ВЛАДА: Предложиће увођење пореза на велике технолошке компаније
28. 08. 2024. у 21:21

РУСИ СЕ СПРЕМАЈУ ЗА ВЕЛИКУ ОФАНЗИВУ: Напашће дуж целе линије фронта од 1.000 км, ево колико ће акција трајати
РУСКЕ трупе припремају се за нову офанзиву у наредним недељама како би појачале притисак на Украјину и ојачале позицију Кремља у евентуалним преговорима о прекиду ватре. Према тврдњама агенције АП, аналитичари сматрају да би нова офанзива могла да траје од шест до девет месеци.
29. 03. 2025. у 18:11

АМЕРИКА СПРЕМА ВЕЛИКИ УДАР: Бомбардери "убице" циљају нуклеарне електране у Ирану (ФОТО)
Сједињене Државе су распоредиле стелт бомбардере Б-2 Спирит у војну базу Дијего Гарсија у Индијском океану, потез који би наводно могао бити повезан са припремама за потенцијални напад на иранску нуклеарну инфраструктуру.
29. 03. 2025. у 19:25

МЕТАК У ЧЕЛУ, НАЂЕН МРТАВ У ЖБУЊУ: Шта значе злокобне тетоваже и број "187" пљачкаша из Сплита (ФОТО)
ИЗ ДРЖАВНОГ тужилаштва кажу како је разбојник преминуо од задобијених повреда, а фаталан је био метак у главу. И даље није познато да ли га је погодила полицајка или је пресудио сам себи.
29. 03. 2025. у 18:08
Коментари (0)