БИЗНИС ХАБ У ДУБАИЈУ МОСТ КА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Нова тржишта за нашу привреду
КАДА се говори о алтернативним тржиштима, углавном се мисли на тржишта азијских и афричких земаља које обухватају више од 80 одсто светске популације, а на којима наши привредници нису присутни или су присутни у мањем броју.
Јачање позиција у одређеним регионима, као што су Блиски исток и Северна Африка, могло би да доведе до бољег пласмана наших извозних производа, али и до стабилизације тржишта у погледу сировина којима се снабдевају наши увозници. Алтернативна тржишта, у светлу новонастале ситуације, траже сви - и извозници и увозници.
Тако, на пример, Египат, као највећи увозник пшенице на свету (шест милиона тона годишње), тражи алтернативна тржишта, међу којима је и Србија, са којих ће надоместити недостајуће количине које је, до сада, увозио из Русије и Украјине (око 80 процената). Са друге стране, Египат је тржиште које може да ојача нашу сировинску базу у погледу увоза фосфата. Тржишта Блиског истока (заливске земље) могла би да представљају алтернативна тржишта за извоз српске јабуке које смо, до сада, углавном, пласирали на тржиште Руске Федерације, али и за извоз бобичастог воћа, имајући у виду ниска царинска оптерећења и велику потрошњу ових артикала у поменутом делу света. Исто тако, применом одговарајућих формата у привредној сарадњи са земљама попут УАЕ или Египта, можемо да, у домену одређених индустрија, осмишљавамо и заједнички наступ на трећим тржиштима.
Важно је истаћи и то да ћемо, у сврху ојачања старих и отварања нових тржишта на простору Блиског истока и Африке, користити наш пословни центар у Дубаију (Serbia Business Hub), како бисмо помогли свим нашим привредницима који желе да отпочну пословање или тргују са земљама из поменутих региона. Ово из разлога што се показало да осим стандардне трговине робама и услугама, алтернативна тржишта траже и инвестициона улагања, али и пренос знања и технологија, чиме се отварају бројне могућности и за коришћење повластица које дају споразуми о слободној трговини које земље Блиског истока, али и Африке имају са земљама из региона.
Препоручујемо
РУСИ ОТКРИЛИ ПЛАН НАТО-а: Окупираће Украјину и поделити је између ове четири државе!
НАТО план за Украјину суштински значи распоређивање у земљи такозваног „мировног контингента“ од око 100 хиљада људи и, фактички, њену окупацију, а украјинске територије ће поделити Велика Британија, Немачка, Пољска и Румунија, саопштила је Спољнообавештајна служба Русије.
29. 11. 2024. у 09:36
УПОЗОРЕЊЕ ХРВАТСКОГ БЕЗБЕДЊАКА: У случају рата не бисмо заштитили ни седмину становништва
ХРВАТСКА, у случају рата, не би могла да заштити ни седмину становништва, хране не би било ни за месец дана, а становништво не би разликовало сирену за општу од оне за ваздушну опасност
29. 11. 2024. у 08:16
ДОБИО МИЛИОНЕ НА ЛУТРИЈИ Открио како му се живот променио: "У почетку је било добро, али идила није дуго трајала"
СВЕТА Тереза Авиљска је давно упозорила да је више суза проливено због услишених жеља, него неуслишених.
01. 12. 2024. у 07:42
Коментари (0)