НА РОЂЕЊУ ИМАЛА "0", САДА "А" КРВНУ ГРУПУ: Нови доказ Виолентине Томић Ашковић у оспоравању родитељства формалној мајци

ВИОЛЕНТИНА Томић Ашковић из Свилајнца, прва жена у Србији која је недавно тужила своју формалну мајку, оспоравајући јој биолошко мајчинство и тражећи ДНК анализу, тврди да је отета по рођењу из породилишта у Крагујевцу и да је дошла до доказа који то могу да потврде.

НА РОЂЕЊУ ИМАЛА 0, САДА А КРВНУ ГРУПУ: Нови доказ Виолентине Томић Ашковић у оспоравању родитељства формалној мајци

Виолентина Томић Ашковић / Фото Приватна архива

Према документацији, рођена је 3. августа 1978, а мајка се породила под девојачким презименом. Из докумената се види да је беба примила бе-се-же вакцину после четири дана, а у порођајном протоколу стоји и број те вакцине. У документацији пише и да јој је по рођењу утврђена нулта крвна група. Као добровољни давалац крви, ова четрдесетдвогодишња жена има потврду Завода за трансфузију да је - А позитивна!

- Јасно је да нисам та беба рођена са нултом крвном групом и зато сам судским путем тражила ДНК анализу. Одржано је припремно рочиште и моја формална мајка захтевала је да се утврди да немам пословну способност. То је било 22. октобра. Пре недељу дана добила сам обавештење Центра за социјални рад у Свилајнцу да имам пословну способност, дакле, нисам луда, као што она тврди, па сада чекам наставак суђења - каже Виолентина.

У међувремену, поднела је кривичну пријаву против жене која се води као њена мајка и Н. Н. лица Основном јавном тужилаштву у Крагујевцу због сумњи да је отета из породилишта. Објашњава да се полиција обраћала њеној формалној мајци, али је она три пута наводно одбила да да ДНК узорак.

Виолентина, мајка троје деце, прича да је одувек сумњала да не живи са биолошким родитељима, јер су према њој, како тврди, били груби, за разлику од односа према млађем брату. Посебно је била збуњена када је, са 18 година, отишла да извади личну карту. Рекли су јој да не може да добије документа јер нема јединствен матични број, ни држављанство!

- Имала сам здравствени картон, али без ЈМБГ. Без матичног броја сам била уписана и у школу. У општини су ми нашли некакав полупопуњен извод из матичне књиге, где су ми као родитељи уписани формални мајка и отац, али није било њихових матичних бројева. На њему је писало и моје име, али је на месту датума рођења и ЈМБГ било празно поље. ПУ Врњачка Бања ми додељује накнадно матични број и држављанство, и то не како би требало, по месту рођења, већ по пребивалишту, 1996. године. Видели смо да је нешто додатно уписивано за држављанство 2002, али не знамо шта је то - каже Виолентина.

ВОДИ СЕ КАО СТРАНАЦ?

ЗАНИМЉИВО је, наводи Виолентина, да се у пасошу, у шифрарнику, ова жена води као странац који је добио СФРЈ држављанство. Интересантно је, такође, да је 2014. године, када је тражила извод из матичне књиге, опет добила документ без ЈМБГ.

БЕ-СЕ-ЖЕ ВАКЦИНА

ВИОЛЕНТИНА нам се обратила са сумњама да је украдена из породилишта. Осим што се њена крвна група разликује од крвне групе бебе коју је родила њена формална мајка, приликом истраге дошли смо до података да у картону вакцинације у Врњачкој Бањи пише да је примила, 28. јануара 1980, бе-се-же вакцину. Пошто не може два пута да прими ову вакцину, и ово би могао да буде доказ да она није та беба са порођаја - каже председник Удружења "За истину и правду о бебама" Радиша Павловић, члан Владине комисије за прикупљање чињеница о статусу новорођене деце за коју се сумња да су нестала из породилишта.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ОБЈАВИЛИ МАПЕ СА РАТИШТА: Русија наставља продор дубље у Украјину, враћа територију у Курској области (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ОБЈАВИЛИ МАПЕ СА РАТИШТА: Русија наставља продор дубље у Украјину, враћа територију у Курској области (ФОТО)

РУСИЈА наставља да продире дубље у Украјину и враћа сопствену територију у Курској области, показују најновије мапе са украјинског ратиша које је објавио Институт за проучавање рата (ISW).

09. 01. 2025. у 20:45

Коментари (0)

СРПСКЕ РЕЧИ КОЈЕ ТУРЦИ ЈОШ УВЕК КОРИСТЕ: Опстале су још од времена када су султани учили наш језик на двору