НЕМА ВИШЕ ПЕЧАТА У ПАСОШУ: Најновије информације о уласку у Европску унију
ВЕЋ неколико недеља је актуелна тема око уласка у земље Европске уније, односно наплата уласка, као и да ли ће се и када то реализовати.
Европска комисија је систем контроле уласка у земље Европске уније планирала да уведе још 2020. године, али због пандемије вируса Ковид19, то је одложено.
- Ова година је означена као година у којој ће систем ЕЕС ("Ентрy/Еxит Сyстем") заживети, али због проблема у вези са отпорношћу "ИТ система" - како је то 10. октобра саопштила комесарка ЕУ за унутрашње послове Илва Јохансон, одложена је његова примена до даљег.
- Према најновијим подацима са којима располажемо, будући да смо преко ЕТОА - Европске туристичке асоцијације блиско повезани са Европском комисијом, систем ће прво прорадити у Холандији на аеродромима, а потом и у лукама.
- Холандију ће пратити Луксембург који би до краја године требао да уведе контролу на својим границама. Очекује се да ће 25 чланица Европске уније имплементирати ЕЕС систем до марта 2025. (Румунија и Бугарска за сада неће уводити овај систем) - навео је сајт "Туристичке агенције Србије".
Шта подразумева ЕЕС систем за нас који смо ван Европске уније?
- ЕЕС систем подразумева биометријску контролу на самом уласку у неку од земаља Европске уније. Контрола се врши директно на граници уз скенирање путног документа, четири прста и лица. Нема више печата у пасошу. Да ли се очекују гужве на граничним прелазима? Свакако! Старија популација која код нас чешће и путује, сасвим сигурно се неће добро сналазити са постављнеим скенерима, биће им потребна помоћ, а тиме ће се губити драгоцено време на сваком од организованих туристичких путовања - додале су "Туристичке агенције Србије".
БОНУС ВИДЕО:
ПРОФИЛИСАЊЕ "Све је почело као хоби а сада обилазим 100. земљу", Јована Квржић од истока до запада
ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ
О НЕКАДАШЊЕМ загребачком надбискупу Алојзију Степинцу (Брезарић, 1898 - Крашић, 1960) и његовој улози у Независној Држави Хрватској током Другог светског рата, објављен је у Републици Хрватској огроман број историографских и хагиографских књига, зборника радова, фељтона, чланака, али не и његов дневник у пет књига, који је водио од 30. маја 1934. до 13. фебруара 1945. године.
15. 12. 2024. у 13:55
ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије "немогућа мисија" у квалификацијама за Светско првенство?
Фудбалска репрезентација Србије играће у групи К са Енглеском, Албанијом, Летонијом и Андором у оквиру квалификација за Светско првенство 2026. али је селекција "горди албиона" нешто што ће представљати највећи проблем изабраницима Драгана Стојковића Пиксија. Не само због квалитета, већ и због нечег другог.
14. 12. 2024. у 13:16
"ТРАГЕДИЈА, ПОЧИВАЈ У МИРУ" Анђушића погодила вест - нашли га мртвог: "Никад не знате кроз шта људи пролазе"
"ТРАГЕДИЈА, почивај у миру..."
17. 12. 2024. у 18:26
Коментари (0)