СРБИЈА је одлучна да настави да прави важне кораке у очувању националног идентитета. У оквиру иницијативе Фондације “За српски народ и државу” ускоро ће бити започет процес дигитализације званичних верзија свих застава Србије, од историјских до савремених, што омогућава трајно чување, једноставнији приступ и лакшу промоцију ових националних симбола у модерном дигиталном добу.
ПО свом основном карактеру, рат међу Србима током целе непријатељске окупације 1941-1945, а и једно време после тога, био је и грађански рат, своје посебне врсте. (Истина оно што се догађало на тлу хрватско-муслиманске државе, Независне Државе Хрватске, између Срба, на једној страни, и Хрвата и муслимана на другој, не би се, међутим, никако могло назвати грађанским ратом.
У Србобрану је 19. јануара 1942. године одржана специјална конференција на којој су били присутни команданти и виши официри мађарског Хонведа. Конференција је заказана искључиво ради упознавања присутних са детаљним планом спровођења погрома над српским и јеврејским цивилима у јужној Бачкој, који је требало да уследи, објавио је Музеј жртава геноцида на свом "Фејсбук" профилу.
РАЗБИЈАЊЕ југословенске државе, свођење Србије на границе пред балканске ратове 1912-1913. и свакојака страдања српског народа током окупације (одмазде, геноцид), били су велико зло које се обрушило на Србе у Другом светском рату. Али то није било и једино зло... Било их је још.
Коментари (0)