НА ПОЈЕДИНИМ ПРЕЛАЗИМА ЧЕКА СЕ САТИМА: Гужва на границама не јењава, и овог викенда стоји се у колонама
ПОСЛЕДЊИХ седмица због гужви на ауто-путевима, наплатним рампама и граничним прелазима ка Мађарској и Хрватској интензитет саобраћаја се значајно појачава већ од четвртка, саопштено је је из АМСС.
Возачима се препоручује због високих температура да се чешће одмарају и да буду спремни на застоје и успорену вожњу.
- Умор је чест пратилац страних возача који возе на дугим релацијама и само пролазе кроз нашу земљу, зато су честе саобраћајне незгоде због којих се стварају застоји и вожња успорава - каже се у саопштењу АМСС.
На Хоргошу се чека 180 минута
На ГП Хоргош, Србија – Мађарска, задржавања на нашим граничним прелазима су на путничким терминалима за излаз - око 180 минута, док се на улаз чека око 30 минута.
На теретним терминалима излаз из Србије је око 180 минута, улаз - око 30 минута, а радно време овог граничног прелаза је 00-24 сата.
Хоргош Два ради од 05 до 23 сати
ГП Хоргош Два, Србија-Мађарска, задржавања путничких возила на нашим граничним прелазима при преласку границе су за излаз око 30 минута, док се на улаз у Србију чека исто око пола сата.
Радно време овог прелаз 05 до 23 сата за међународни промет путника и превозних средстава, изузимајући аутобуски и теретни саобраћај.
Келебија: Теретњаци чекају три сата
На граничном прелазу Србије са Мађарском – Келебија, према подацима Управе граничне полиције на сајту АМСС се наводи, да се на путничким терминалима за излаз из земље чека око 30 минута, и за улаз у Србију се чека исто око 30 минута.
- Подсећамо да је овом времену задржавања потребно додати и време које се проводи на мађарским терминалима, а које је често доста дуже у односу на време задржавања на нашим прелазима – поручују из АМСС.
На теретним теретним терминалима за излаз из Србије се чека око 180 минута, за улаз око 30 минута.
Шид: Више од пола сата
ГП Шид, Србија – Хрватска, на путничким терминалима излаз из Србије је око 40 минута, улаз око 30 минута.
Овом времену задржавања треба додати време које се проводи на хрватским терминалима, а које је увек доста дуже од оног на нашим терминалима, подсећају из АМСС.
На Батровцима око 180 минута за излаз
На ГП Батровци – Бајаково са Хрватском излаз из Србије траје око 180 минута, док се на улазу чека око 30 минута.
Овом времену потребно је додати време које се проводи на хрватским терминалима, а које је увек доста дуже од оног на нашим терминалима.
На теретним терминалима за излаз из земље се чека око 30 минута, на улазу око 30 минута.
Код Градине за улаз треба 50 минута
На ГП Градина, према последњим информацијама Управе граничне полиције задржавања путничких возила на нашим граничним прелазима су за излаз око 30 минута, за улаз око 50 минута.
На теретним терминалима излаз из Србије је око 60 минута, за улаз у Србију око 30 минута.
На Прешеву се на излаз из Србије чека од 40 до 60 минута, аутобуси око 60 минута, улаз у Србију је око пола сата. Теретњаци у оба правца чекају око пола сата.
(Блиц)
БОНУС ВИДЕО: ПРИЧА ИЗ ГАЗЕ О ЖИВОТУ И РАДУ СА ДЕЦОМ: Психотерапеут Снежана Анђелић | Није само наслов
Препоручујемо
ПУТОВАЊЕ ЗА НАЈБОЉЕ ОСНОВЦЕ: Општина Обреновац наградила најбоље матуранте и студенте
16. 08. 2024. у 14:43
СТИГЛА ПРВА ВЕЛИКА ПРОГНОЗА ЗА ПРОЛЕЋЕ: Европски стручњаци открили какво нас време очекује у марту, априлу и мају (МАПА)
СТРУЧЊАЦИ са сајта Severe Weather Europe објавили су прву дугорочну прогнозу за пролеће и открили какво време очекује Европу у марту, априлу и мају користећи два главна сезонска модела - ECMWF и UKMO.
20. 01. 2025. у 11:29
"НЕМА ВИШЕ МИРА" Немачки генерал дао алармантну изјаву о рату са Русијом
ВИШЕ нема мира између Русије и Немачке, рекао је генерал Бундесвера Андре Бодеман у интервјуу за БР24, преноси РИА Новости.
20. 01. 2025. у 12:50
РАДИОАКТИВНА ТАЈНА У ЛЕДУ ГРЕНЛАНДА: Мрежа тунела и нуклеарни отпад - потенцијални проблем за Трампа (ФОТО/ВИДЕО)
КАКО се планета загрева, "Camp Century" - смештен на једној од најудаљенијих локација на Земљи, око 1.500 километара северно од Нука, главног града Гренланда - постао је предметом обновљеног интересовања и забринутости око тога колико ће дуго остати закопан.
19. 01. 2025. у 10:15
Коментари (0)