ДРЖАВА РЕАГОВАЛА: Спас за 97 крава, 40 телади и 70 коња са Крчединске аде

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

08. 01. 2024. у 17:14

МИНИСТАРСТВО пољопривреде, шумарства и водопривреде и надлежна Ветеринарска инспекција у претходном периоду помно прате ситуацију, у којој су услед високог водостаја Дунава на Крчединској ади, Општина Инђија, угрожене животиње које се тамо слободно држе.

ДРЖАВА РЕАГОВАЛА: Спас за 97 крава, 40 телади и 70 коња са Крчединске аде

Фото: МУП

На основу пријаве грађана, а у складу са Законом о добробити животиња 05.01.2024. Ветеринарска инспекција је наложила преко комуналне инспекције измештање свих животиња, како са приватних, тако и са државних парцела Крчединске аде због повећаног водостаја Дунава. Утврђено је да је у питању 97 крава, 40 телади и 70 коња, те како постојећа скела није задовољавала услове за безбедно збрињавање животиња и потенцијални транспорт би довео животиње у ризик, оне до данас нису измештене.

Захваљујући сарадњи Министарства пољопривреде, ЈП „Војводинашуме“, Покрајинског секретаријата за пољопривреду, Министарства грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре и Министарства унутрашњих послова пронађен је начин захваљујући којем ће ЈП „Војводинашуме“ обезбедити и финансирати скелу од 28 тона помоћу које ће животиње на безбедан начин уз присуство Ветеринастких инспектора сутра бити пребачене. Инспекција ће на основу Закона о добробити животиња и Закона о ветеринарству издати решење власнику за даље поступање са угроженим животињама које ће сутра бити пребачене на сигурно.

БОНУС ВИДЕО - ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИН НА САСТАНКУ ИЗДАО НАРЕЂЕЊЕ ВОЈСЦИ: Заробљене у Курску третирајте као терористе, хитно ослободите читаву територију!

ПУТИН НА САСТАНКУ ИЗДАО НАРЕЂЕЊЕ ВОЈСЦИ: Заробљене у Курску третирајте као терористе, хитно ослободите читаву територију!

РУСКИ председник Владимир Путин одржао је састанак на једном од командних места групе Курск, рекао је новинарима портпарол Кремља Дмитриј Песков. Он је на састанак стигао у војној униформи.

12. 03. 2025. у 20:09

ШВАЈЦАРСКИ ВЕЛТВОХЕ О ПРЕСУДИ ДОДИКУ: Шмит користи квази диктатуру да би елиминисао непожељне политичаре

ШВАЈЦАРСКИ ВЕЛТВОХЕ О ПРЕСУДИ ДОДИКУ: Шмит користи квази диктатуру да би елиминисао непожељне политичаре

ШВАЈЦАРСКИ лист Велтвохе је у оквиру текста о актуелној ситуацији у БиХ, оптужио је Немца Кристијана Шмита да користи квази диктаторску моћ да би елиминисао непожељне политичаре и упозоравају Берн каква их судбина чека ако пристану на сарадњу са ЕУ.

12. 03. 2025. у 16:03

Коментари (1)

ТЕНИСКИ ХАОС! Афера Јаник Синер - допинг, најновије вести: Није било кршења правила тениског антидопинг програма!