ПОДНЕЛИ смо Уставном суду Србије иницијативу за оцену уставности Закона о родној равноправности, јер он није у складу са нашим Уставом који не познаје категорију рода. Такође, овај закон уноси правну несигурност, јер суспендује примену неколико хиљада прописа у којима се користе изрази који сада нису уподобљени са члановима закона којима се прописује обавезна употреба родно сензитивног језика.

Cole5

03.06.2021. 09:44

Перфидни покушај наводних бораца родне равноправности да нам у језик уведи Хрватске изразе. Упоредите нове изразе који нам се намећу под плаштом родне равноправности са истим изразима у новохрватском језику па ће те свратити подмукли план да се Српски језик затре. Јер ће неко ко је ово осмислио за 100 година да каже не постоји Српски језик то је само источна варијанта хрватског језика. То што се поједине именице мушког рода могу мењати по женској деклинацију и обрнуто је само богаство нашег језика. Зато сам да се ако Уставни суд не обори овај закон грађани о истом изјасне на референдуму и неће 250 људи одлучивати који језиком говоримо и наметати нам неки сензитивни. То је давно почело кад је ДОС дошао на власт па је тада уведена реч народна "посланица" уместо израза посланик. Тад је све почело.

Srdjan

03.06.2021. 14:40

Nadam se da će se po usvajanju ovog zakona očevi i majke izjednačiti kao roditelji, odnosno po razvodu da će nadležne institucije isto meriti i očeve i majke, a ne odmah podrazumevati da je majka bolji roditelj i njima odmah davati puno starateljstvo kao što je do sada bio slučaj.